VIANOČNÝ A ZIMNÝ BUCKET LIST 2021 | Aká bola moja zima

Je pravda, že som v poslednom čase tento blog celkom zanedbávala. Nešlo o nič závažné ani dôležité, len som mala trošku iné priority a necítila som sa byť v správnom rozpoložení na to, aby som sem pravidelne písala… A tiež sa mi vlastne ani veľmi nechcelo.
Mám pocit, že napriek tomu, ako veľmi bola pre mňa táto zima (emocionálne) intenzívna, ubehla akosi rýchlo a mne akosi unikalo, že som chcela publikovať ešte niekoľko sezónnych článkov, medzi nimi aj tento – obzvlášť úspešný bucket list.
Úprimne si myslím, že nebyť tých niekoľkých dní homeofficu koncom roka kvôli zhoršenej epidemiologickej situácii, nebol by tento môj zoznam splnený z tak veľkej časti. No keďže som doma trávila viac času, než som pôvodne predpokladala, mala som viac priestoru (i nálady) na príjemné a útulné momenty. Navyše vďaka práci, ktorú mám, sa dokážem cítiť príjemne a útulne väčšinu dní. A nebyť toho, že sa vo februári opäť ohlásilo moje chronické ochorenie (o tom niekedy inokedy), nemala by som sa pravdepodobne do dnes na čo sťažovať a vlastne sa ani veľmi čím stresovať.

Pomaly si však zvykám na veci také, aké sú a nesnažím sa s nimi bojovať. Predsa len stále verím, že sa mi tým telo snaží niečo povedať (a ja viac-menej už asi aj viem, čo to je) a minimálne mi to pomáha si preusporiadavať každodenné i dlhodobé životné priority a pravidelne na sebe pracovať. To som už ale trošku odbočila od dnešnej témy…

Nižšie teda nájdete moje už pravidelné zhodnotenie malých cieľov a prianí, ktoré si každú sezónu spisujem do zoznamu a zároveň vám chcel len povedať, že som veľmi rada, že sa tu opäť po čase stretávame :).

Takže… aká bola moja zima?

❄ konečne spraviť tie waffle s javorovým sirupom ✓ tomuto sa mi ani nechce veriť, že KONEČNE (!!!) po všetkých tých sezónach odkladania som si naozaj tie waffle spravila, a boli výborné!
❄ kúpiť prvý živý vianočný stromček
✓ mali sme takého metrového “drobca” v kvetináči a milovali sme ho (ja teda, pochopiteľne, najviac). Keď sme sa s ním lúčili, bolo mi za ním reálne smutno, že bude sám vonku čakať na odvoz pre zvieratká alebo na spracovanie, ale chlácholila som sa tým, že možno bude žiť navždy ako stolička.
❄ nakrútiť nejaké zimné a vianočné Reels
✓ spravila som síce asi len jedno, ale aj to sa počíta, no nie?
❄ pozrieť si toľko vianočných filmov a seriálov, koľko sa len bude dať
✓ i keď som ich plánovala viac, než som si stihla pozrieť,
❄ kúpiť si knižky s vianočnou a zimnou tematikou a prečítať ich
✓ síce som neprečítala všetky, ktoré som si kúpila, no aspoň viem, čo budem čítať cez tohtoročné vianočné sviatky 🙂
❄ zobrať si pol dňa dovolenky a užiť si predvianočnú atmosféru
✓ nepamätám si už, či som si vyslovene brala dovolenku, no posledný poldeň pred oficiálnym voľnom som určite nebola v práci a bolo to veľmi milé a príjemné.
❄ piť veľa čaju, perníčkového kakaa a horúcej čokolády
✓ toľko, koľko som len vládala 😀
❄ zapaľovať sviečky na adventnom venčeku
✓ síce som si venček doniesla domov až po prvej adventnej nedeli, všetko som dobehla a bol veľmi milou súčasťou výzdoby. A dokonca mám pocit, že to bol môj prvý, odkedy bývam s Gabrielom.
❄ poslať vianočné pohľadnice
✓ radosť som mala už len pri ich príprave na odoslanie, no ešte viac ma potešilo, keď mi potom adresáti písali či posielali fotky. To ma naozaj zahrialo a vrelo odporúčam vyskúšať a zažiť, ak neposielate.
❄ ísť kŕmiť kačky a labute na jazero
✗ toto ma celkom mrzí, že nám nevyšlo, ale miesto toho som sa “skamarátila” s jednou strakou, ktorá chodila celú zimu na náš balkónik v práci a tú som kŕmila slnečnicou… potešilo ma, že si neskôr začala nosiť ja kamošku.
❄ upiecť vianočné koláčiky
✓ nerobila som ich veľa, no myslím, že tie, čo som napiekla, sa podarili nad očakávania (minimálne nad tie moje).
❄ nechať tento rok výnimočne vianočnú výzdobu až do januára

❄ zababušiť sa a ísť s Rufusom na prechádzku
✓ samozrejme, sme takto chodili pravidelne.
❄ zostať celý deň v pyžame
✓ a zostala som tak nejeden deň.
❄ spísať si ciele na nový rok
✗ mám pocit, že nový rok pre mňa začal tak rýchlo, že som sa nestačila poriadne ani zamyslieť. Respektíve mám na tento rok tri alebo štyri také hlavné ciele, ktoré nosím stále v hlave a srdci a nemala som potrebu si ich spisovať.
❄ kúpiť LP s klasickými vianočnými pesničkami
✓ zohnala som naozaj krásne! Limitovanú edíciu klasických pesničiek v podaní tých najlepších od Louisa Armstronga po Franka Sinatru.
❄ skúsiť nový recept
✓ len si akosi neviem spomenúť, čo to bolo… 😀
❄ chodiť s Rufim na pravidelné dlhšie prechádzky
✓ chodili sme od 1 do 3 kilometrov a bolo to veľmi príjemné, myslím, pre oboch.
❄ prežiť s Gabrielom krásny vianočný víkend
✓ za mňa to boli najkrajšie sviatky, aké sme doteraz prežili.
❄ nosiť vianočné svetre a ponožky

❄ pokračovať v míňaní kozmetických zásob

❄ vianočne ozdobiť byt aj chodbu pred dverami
✓ tento rok som bola na seba naozaj pyšná!
❄ pokračovať v každovečernom zvyku pálenia sviečok

❄ navštíviť na Vianoce rodičov a babinky

❄ osláviť s Gabrielom nový rok
✓ haha, bolo milé si teraz pri písaní spomenúť, ako sme takmer prešvihli polnoc a na poslednú chvíľu si pripíjali vonku na parkovisku, aby sme videli aspoň posledné záblesky ohňostroja
❄ pripraviť si diár na rok 2022
✗ ako som už spomínala, prechod z jedného roku do druhého prebehol pre mňa ultra rýchlo, takže som si diár ani poriadne nepripravila a dokonca si do neho ani nepíšem, ale to je téma na jeden z budúcich článkov, ktoré chytám.
❄ ísť sa previezť v pyžame a kabáte a pozerať sa na vianočné svetielka
✗ táto milá tradícia nám tentokrát nevyšla a bola jedinou vecou, ktorá ma dodnes trochu mrzí, no verím, že v budúcej sezóne si to vynahradíme.
❄ spraviť si vianočné a zimné nechty

❄ pokračovať v triedení a dokončiť celkový decluttering nášho bytu

❄ sledovať ohňostroj
✓ ako tak… keďže bývame na treťom poschodí v zastavanej časti mesta a nemáme úplne dobrý výhľad, nič moc nebolo vidno, no zopár svetielok sme zazreli. Ale to je už taká naša tradícia…
❄ poctivo dodržiavať pitný režim a vypiť 2-3 litre vody denne
✗ vy viete, že s tým bojujem dlhodobo, doslova roky,
❄ spraviť si príjemný home spa večer

❄ usušiť pomaranče s klinčekmi a pridať ich do výzdoby
✓ mala som ich na stromčeku a bolo to podľa mňa veľmi milé a pekné.
❄ zabaliť vianočné darčeky pri koledách
✓ poviem vám pravdu, kúpila som si krásne papiere a mala som pripravené tutoriály na krásne originálne postupy balenia, no nakoniec som to sprosto “odflákla”, ale v tej chvíli som cítila, že je to tak správne… A všetko dopadlo dobre. Papiere budú dobré aj tento rok 😉

A akú zimu ste mali vy?

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *