Vianočný a zimný bucket list 2020 | Čo všetko som stihla?

Včera bol prvý jarný deň (myslím – často sa totiž pozriem zle, pred rokom som tak jeseň vítala dvakrát), takže sa oficiálne začalo moje najmenej obľúbené ročné obdobie. Nechápte ma zle, jar mám rada a milujem všetky vône, farby, kvety, vtáčiky a všetko to ostatné. Väčšinu môjho života ma však trápia silné alergie a astma a tieto teplé mesiace, kedy je všetko v rozpuku, sú pre mňa často veľkým utrpením.

Celkom ma teda mrzí, že zima skončila, i keď bola zvláštna. Začala celkom sľubne, no potom sa v polke decembra začali sprísňovať opatrenia až sme skončili tam, kde sme dnes. Úprimne, ani mi to až tak neprekáža, doma sa cítim nepochybne bezpečnejšie, no svet je zrazu akýsi „nesvoj“. A inak, než pred rokom. Alebo mám ten pocit len ja?
Tak či tak, dôsledkom toho celého bolo aj to, že sa mi niektoré položky z môjho zimného bucket listu nepodarilo splniť (okrem tých, ktoré sa mi nechcelo). Niektoré ma mrzia, iné vôbec, no už teraz sa teším na budúci týždeň, kedy by som s vami chcela zdieľať môj nový, jarný, zoznam prianí a aktivít. Dovtedy si ale spolu s vami a pred vami ešte zrekapitulujem, čo všetko sa mi z toho zimného podarilo a čo naopak nie.

Čo všetko som cez zimu stihla?

spraviť waffle s javorovým sirupom: ✗ snažila som sa k tomu prepracovať celú jeseň aj zimu, no akosi nebola chuť ani nálada. Možno ma to prepadne nečakane počas teplých letných dní.
vypáliť všetky sviečky: ✓ konečne! Zostali mi už len tri veľké vonné, ktoré si celkom šetrím a viacero čajových, no s tými sa neponáhľam.
zabaliť darčeky a počúvať pri tom vianočné pesničky alebo pozerať film s vianočnou tematikou: ✓ aj keď som pri balení často sledovala aj Susedov a pesničku som si nepustila žiadnu, vianočných filmov som videla plno!
pozrieť si toľko vianočných filmov, koľko sa len bude dať!: ✓ pozrela som si nové filmy z tohto a minulého roka najmä z tvorby Netflixu, videla som plno starej osvedčenej klasiky, pozerala som sama aj s manželom a vydržalo mi to pomaly až do nového roka, čo u mňa nebýva bežné.
kúpiť si Vianočnú koledu od Dickensa a prečítať ju: ✗začiatkom decembra ma naplno pohltil pracovný zhon a tesne pred Vianocami mi lockdown znemožnil osobnú návštevu kníhkupectva, bez ktorej si práve túto knihu kúpiť nechcem. Takže snáď tento rok…
prečítať ešte nejakú knihu s vianočnou tematikou: ✗ i keď jednu doma mám, akosi som na ňu nemala náladu.
piť veľa perníčkového kakaa: ✓ a stal sa z neho môj nový obľúbený zimný nápoj, z ktorého si spravím každoročnú tradíciu.
napísať list Santovi: ✗ tak ako na jeseň so zoznamom vďačnosti som mala veľké plány aj s týmto (v mojej predstave) ilustrovaným listom, ktorého písanie som takisto presunula na tohtoročnú zimu.
poslať vianočné pohľadnice: ✓ aj keď som ich neposlala toľko, ako minulé roky, aspoň babiny tú svoju dostali a ja som sa tešila z toho, ako sa potešili.
postaviť snehuliaka: ✗ to sa mi, žiaľ, nepodarilo splniť, i keď materiál by sa našiel.
upiecť nejaké vianočné pečivo: ✓ ja vianočného veľa nepečiem a aj tento rok som išla skôr čo najjednoduchšou cestou, no niečo som vytvorila.
užiť si prvé Vianoce ako manželia: ✓ ♥♥♥ bola by som rada, keby to najbližšie vyzeralo podobne.
zababušiť sa a ísť s Rufusom na prechádzku: ✓ som veľmi rada, že sa mi to darilo pravidelne a z chôdze sa stala moja obľúbená pohybová aktivita.
zostať celý deň v pyžame: ✓ a neraz!
spísať si ciele na nový rok: ✓ nie sú síce také odvážne a veľkolepé ako po minulé roky, no o to viac som s nimi stotožnená.
minúť čo najviac načatých produktov: ✓ úspešne sa mi to darilo, no stále je na čom pracovať.
skúsiť nový recept: ✓ skúsila som hneď niekoľko, no mojim najväčším favoritom je rýchle a jednoduché karí podľa mojej kolegynky. Niekedy vám ho môžem ukázať napríklad v instastories.
zostaviť si domácu cvičebnú rutinu: ✓ svojim spôsobom. No, začala som na tom pracovať a asi mi ešte chvíľu bude trvať, kým si vytvorím riadny zvyk, ktorý by som vedela nazývať rutinou. No myslím, že minimálne krok správnym smerom som spravila…
nosiť vianočné svetre a ponožky: ✓ ajááj! Svetre síce veľmi nebolo kam, takže som ich vytiahla len párkrát, no ponožky som mala stále!
spraviť si dekovú pevnosť, pozrieť si film a piť teplý čaj: ✗ na toto som na reálne chystala a vymýšľala som, ako najlepšie vybudovať moju pevnosť, dokonca som mala vybraný aj film, no nakoniec som sa akosi neodhodlala…
ozdobiť vianočne byt: ✓ prvá vec, ktorú som spravila! Hneď 24. 11.!
kúpiť si celú kolekciu My Smart Skin pleťovej starostlivosti: ✗ k tomuto než som sa odhodlala, prišiel Brexit a eshop pozastavil dodávky do EÚ. Takže čakám, či ich zase spustia alebo čo…
ísť domov na Vianoce: ✓ síce po Vianociach a len na jeden deň, no aj tak sa mi to veľmi páčilo.
osláviť s Gabkom nový rok: ✓ presne tak, ako som si to predstavovala. Doma, v teple, s dobrým jedlom pri Pelíškoch.
pripraviť si diár: ✓ och, áno! Na toto som mala času a času a naplno som ho využila!
ísť sa previezť v pyžame a kabáte a pozerať sa na vianočné svetielka: ✓ previezli sme sa cez celé mesto až do okolitých dediniek, počúvali vianočný playlist a pozerali sa na svetelnú výzdobu na uliciach i v oknách (ale nie nijak creepy stalkersky). A to pyžamo som naozaj mala. Aj s ružovým županom pod kabátom.
spraviť niečo pekné: ✓ úprimne, nebolo to nič veľké, no keď som mala možnosť, snažila som sa spraviť pekné gesto – podržať či otvoriť dvere, pomôcť pani predavačke v obchode pozbierať popadané krabice či len tak niekomu zaželať pekný deň.
popriať niekomu cudziemu veselé Vianoce: ✓ síce v rámci práce našim zákazníkom, no aj to sa počíta!
sledovať ohňostroj: ✓ neboli sme síce na Slavíne ako minulý rok (chvalabohu, bolo to tam preplnené a stresujúce), no čo-to sme videli aj od nás z chodníka.
ísť sa korčuľovať: ✗ čo si budeme… keďže nemáme vlastné korčule, na rybník sme nemali ako a všetky miesta, kde by sa dali požičať, boli zatvorené.
naplánovať oneskorenú svadobnú cestu: ✗ tak tento pokus som vzdala hneď v úvode. Pôvodne som nám chcela vymyslieť niečo na leto rok po svadbe, no vzhľadom k situácii…
spraviť karamelové pukance: ✗ dostala som sa len k tomu, že som si kúpila pukancové zrniečka, ktoré na mňa stále čakajú, no na karamelový popcorn som veru chuť nemala, takže ich asi využijem na slanú klasiku k filmu.
vyhodiť nepotrebné veci (znovu): ✓ rozlúčila som sa hneď s niekoľkými vecami, čo je vždy skvelý pocit, no akosi cítim, že to ešte stále nie je ono, takže niečo podobné určite zopakujem aj na jar.

No ako sa na to pozerám, nie je to so mnou až také márne. Úprimne som mala pocit, že mi to išlo horšie, no už teraz viem, že moje jarné aktivity budú zamerané hlavne na to, čo sa dá vykonávať bez ohľadu na lockdown. Pre istotu…

A čo vy, pripravujete si bucket listy? A baví vás sledovať, ako si ich chystajú a plnia iní? Mňa teda veľmi!
Zdieľať:

4 Comments

 1. Alexandra
  22. marca 2021 / 19:32

  Tak tie alergie tebe ani nikomu nezávidím. Ach, krásny príspevok. Tak som sa nostalgicky ešte presunula k Vianociam. Ja vianočné filmy začínam vždy pozerať od prvého decembra, vtedy ide celá kinematografia bokom aby som stihla zopakovať všetky staré klasiky, pridať k tomu niečo nové a všetky vianočné diely mojich obľúbených seriálov 😀 To s tou dekovou pevnosťou sme mali s priateľom v pláne urobiť ešte predtým ako odišiel doštudovať na Ukrajinu. Nuž, tiež sme to nestihli, ale verím, že to ešte príde, ale namiesto toho sme si užili romantickú večeru (mekáč :D) na streche u nás na paneláku. Síce bolo ešte zimšie a sedeli sme tam v bundách, ten západ slnka stál za to. Vedela by som sa vyjadriť asi ku každému bodu, ale to by sme tu boli dlho. Moc krásny článok a teším sa na jarnú edíciu. ♥

  xx Alexandra z ?? ?????? ???? / INSTAGRAM

  • candygrant
   Autor
   23. marca 2021 / 22:21

   Ďakujem ti krásne za komentár! ♥ Mekáč ako romantická včera je top! A na streche?? WOW!! :O Som inak rada, že počas Vianoc sme podobne naladené 🙂

 2. 24. marca 2021 / 14:40

  Ja naopak MILUJEM jar a už sa jej neviem dočkať ? Milujem, keď je teplejšie a dni sa predlžujú, vtedy sa aj cítim byť viac produktívna a veselá ?
  Perníčkové kakao znie úplne úžasne; hoci už nie je zima, tak asi si ho aj tak spravím ? A tiež som sa chcela ísť korčuľovať, ale vzhľadom na situáciu a to, že ani nemám vlastné korčule, mi to trochu prekazilo. Ale tak snáď budúcu zimu ?

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: Testujeme vegánske alternatívy — “Kuracie rezne” od Next Level Meat

  • candygrant
   Autor
   27. marca 2021 / 8:53

   V tom prípade ti prajem, aby si si ju čo najviac užila! ♥
   Perníčkové kakao si určite sprav! Ja si ho tiež určite budem robiť aj v teplých mesiacoch na raňajky 😀 je fakt výborné… Tiež dúfam, že budúcu zimu to už konečne vyjde 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *