St. Tropez Purity Bronzing Water Gel | Recenzia

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Ja – celoživotne biela ako kancelársky papier a počas leta slúžiaca kamarátkam ako testovací odtieň intenzity ich prirodzeného opálenia – som si zaobstarala samoopaľovák. Na tom by nebolo možno nič nevšedné, keďže sa používanie takýchto produktov stalo úplne bežným, avšak ja som vždy patrila do skupiny ľudí, ktorým ich bledosť neprekáža (maximálne trochu na nohách, ktoré na dennom svetle vyzerajú miestami až nezdravo bledé). Je síce pravda, že som v puberte mala snahy sa opaľovať, no spravidla skončili krásnym karmínovým odtieňom, ktorý mi tak celkom nešiel k uplakaným očiam po tom, ako som sa neuvážene poškriabala na ramene, krku, nose, čele či zadku. A práve preto je to zaujímavé – lebo v posledným rokoch som na farbe mojej pokožky nechcela nič meniť. A nastavila som sa na to, že budem radšej bledá, než si nenávratne poškodiť pokožku a prislúchajúce tkanivá.
Počas posledných rokov som sa stretla s množstvom odporúčaní na ten či tamten produkt, no žiadny z nich ma nezaujal natoľko, aby som si ho kúpila. Až raz doručil kuriér tovar novej značky do predajne, v ktorej som pracovala, a ja som v škatuliach objavila bronzujúci gél od značky St. Tropez.

Moja nevôľa používať podobný typ produktov možno pramenila v tom, že a) som o nich nič moc nevedela, b) tie kvalitné mi pripadali ťažko dostupné a navyše drahé, c) bála som sa, že zafarbím všetky textílie, s ktorými prídem do styku, pretože tak som to jednoducho mala zafixované a d) odrádzali ma hororové fotografie prííííšerne oranžových žien a dievčat po tom, ako sa samoopaľovali. Navyše som sa vždy u kamarátok, ktoré takéto produkty používali, neustále stretávala s nepekným fľakatým vzhľadom pokožky približne týždeň po aplikácii. Preto verím, že sa mi nemôže nikto čudovať, že som sa práve nehrnula do používania všemožných pien a mliek, po ktorých som mohla dopadnúť veru hocijako.

Tento gél od St. Tropez mi však bol už na prvý pohľad sympatický. Vyzeral pekne, ľahko a neškodne. Mala som z neho jednoducho pocit, že po ňom nemôžem byť ani oranžová, ani fľakatá a že ho jednoducho chcem vyskúšať. Tak som si ho zaobstarala rovno aj s rukavicou pre lepšiu aplikáciu a na mesiac si ho postavila na poličku, než som sa vôbec odhodlala k druhému kroku – aplikácii.
Tá bola vďaka rukavici skutočne príjemná. Okrem toho, že má naozaj prenádhernú vôňu, je jeho textúra príjemne ľahučká gélovo-vodová a rukavicou si ho viete doslova „nahladkať“ rovnomerne na celé telo. Nevšimla som si fľaky ani na rukách, ani v ohybe lakťa či na kolenách, čo sú vraj miesta, kde sa vyskytujú najčastejšie.

pred aplikáciou
3 hodiny po aplikácii
10 hodín po aplikácii

Etiketa na obale sľubuje, že sa produkt rýchlo vstrebe a zaschne, nefarbí a prvý efekt je viditeľný už po troch hodinách. Určite musím súhlasiť s tým, že pokožka je veľmi rýchlo suchá a pripravená na obliekanie. Oblečenie ani iný textil som skutočne vôbec nezafarbila (alebo o tom aspoň doteraz neviem) a ten efekt? Nuž, pozrite sa sami na fotky vyššie. Prvú som fotila niekoľko týždňov pred aplikáciou, kedy som už vedela, že o tejto skúsenosti budem chcieť napísať článok a tiež aby som mala niečo na porovnanie. Ako vidíte, všetko som fotila v kancelárii a dokonca v rovnakej sukni. V deň, kedy som sa fotila po aplikácii, som sa gélom natrela po rannej sprche pred odchodom do práce. Napriek tomu, že na fotke nie je vidieť veľký rozdiel, pamätám si, že je som zmenu videla najmä na rukách už po tých troch hodinách. Potom som sa prestala pozorovať rozhodnutá, že výsledok je neuspokojivý a večer aplikáciu zopakujem, no než som v ten deň odišla z práce, bolo jednoznačné, že sa nič znovu aplikovať nemusí.
Tieto fotky nie sú nijako upravené a pridala som ich sem rovno tak, ako boli – surové, z mobilu. Na poslednej je preto vidno, že sa trošku menilo aj svetlo na teplejšie, kvôli čomu vyzerá pokožka mierne do ružovo-oranžova, no na živo bola farba podľa mňa oveľa krajšia. Nie síce úplne studená, aká som asi trošku dúfala, že bude, no ani taká oranžová ako som roky pozorovala na fotkách na internete.

Keď sa mi „opálenie“ zmývalo, nebolo vôbec potrebné použiť peeling, ten mi stačil večer pred aplikáciou samoopaľovacieho gélu. Vzniknutá farba sa jednoducho stratila – neviem kedy, neviem kam ale nemala som pritom nikde fľaky. Aspoň nie na miestach, kam si bežne dovidím. Inak je tento produkt vhodný aj na tvár, no k tejto informácii som sa musela dopátrať cez oficiálne stránky – na fľaštičke to uvedené nie je. Tam som ho ja nanášať neskúšala, no možno aj to jedného dňa príde.
Celkovo musím moju skúsenosť s týmto produktom zhodnotiť veľmi pozitívne a keď nad niečím takýmto premýšľate, smelo do toho! Nedám síce ruku do ohňa za všetky obdobné produkty, no minimálne tento vám z osobnej skúsenosti môžem odporučiť.

Zdieľať:

4 Comments

 1. 23. decembra 2021 / 18:22

  Domi tie tvoje fotky. Vždy ma dostanú. A mimochodom moc ďakujem za tip na samopoaľovák. Som ten istý typ, že moja pokožka cez leto pôsobí skoro až priesvitne a presne ako píšeš, najviac mi to “prekáža” na nohách. Čo sa týka opaľovania, moja koža sa veľmi rýchlo spáli a nikdy asi nebudem mať takú peknú gold goddes pokožku. Vanilka je najviac ,čo zvláda, haha. Z toho dôvodu sú samoopaľováky môj najlepší kamarát. Tento vyzerá skvelo. Uf a taký efekt po jednom použití? Prekrásne. Ten bude cez leto môj. Ďakujem ti za tip ♥
  xx Alexandra z ?? ?????? ????

  • candygrant
   Autor
   12. januára 2022 / 13:03

   Och, ďakujem ti krásne, Alex!! ♥ Ako čítam, sme na tom vlastne úplne rovnako. Tá moja nezvláda ani vanilku… maximálne tak vanilkovú zmrzlinu 😀

 2. 24. decembra 2021 / 12:23

  Ja som tiež vždy bledá ako stena a ani v lete sa to veľmi nemení. Celá moja rodina sa vždy krásne opáli už prvý deň na dovolenke, a ja aj keby som strávila mesiac v Grécku alebo v Egypte, tak po príchode domov by nikto nevedel, že som vôbec niekde bola ? Už som si na to zvykla, i na smiešne poznámky o tom, že ak sa postavím k stene, tak ma nikto nenájde; no počas leta sa mi krásne opálená pokožka veľmi páči. Žiaden extrém, lebo to nie je ani zdravé, ale presne niečo takéto ? Zo samoopaľovacích produktov i ja mám veľký rešpekt, lebo za tie roky sa aj ku mne dostali desiatky hororových príbehov, ale je super počuť aj pozitívnu reakciu od človeka, ktorý je spokojný. Takže ďakujem, určite o tom popremýšľam ?

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: Veselé Vianoce / Ako spomaliť počas sviatkov

  • candygrant
   Autor
   12. januára 2022 / 13:04

   Haha, to je presné! Ja sa teda vraciam buď červená alebo žiadna ale aspoň mi vyskočia pehy sem tam, tak aspoň dačo…
   Som rada, že som mohla do tvojej zbierky prispieť aj pozitívnym zážitkom, ja som doteraz také tiež veru úplne nepoznala…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *