plant wishlist

Rastliny. Odkedy si pamätám, fascinovalo ma pestovanie najrôznejších druhov. Už ako dieťa som nimi bola neustále obklopená a bola som vedená k tomu, že je dobré ich mať doma a že sa o nich treba s láskou starať. Svoju vlastnú „zbierku“ som však založila až niekedy pred šiestimi či siedmimi rokmi. Nepamätám sa, aká bola moja prvá rastlinka, no s najväčšou pravdepodobnosťou išlo o nejaký kaktus či sukulent. Odvtedy veci nabrali prudký spád a dnes už mám veru slušnú džungličku vzhľadom k tomu, že bývame v drobnej garsónke. A najnovšie som jednu menšiu začala zakladať aj v kancelárii…

Jednoznačne patrím k ľuďom, ktorí zastávajú názor, že rastlín nikdy nie je dosť a v ideálnom prípade si svoju budúcu domácnosť predstavujem približne tak, ako na fotke vľavo. Aktuálne sa však musím do značnej miery kontrolovať a krotiť, nakoľko už teraz vidím, ako bude jedného dňa vyzerať prípadné sťahovanie s tými kvietkami, ktoré už mám. A už tento obrázok je pre mňa značne strašidelný.
Je mi úplne jasné, že nasledovnou informáciou nikoho z vás neprekvapím, no aj napriek tomu, čo som písala vyššie, mám zoznam. Tentokrát ide o rastlinný zoznam prianí, na ktorom figurujú raritky aj rastlinky, s ktorými som to už skúšala, no nevyšlo to úplne podľa predstáv a tiež také, ktoré sa mi dlhodobo páčia a rada by som ich mala doma. Určite by som k týmto desiatim druhom vedela doplniť aj ďalšie, nakoľko aj tento môj zoznam je veľmi živé teleso, ktoré sa neustále mení a vyvíja, nateraz som s ním stotožnená natoľko, že som sa rozhodla ho s vami zdieľať. Nemôžem povedať, že by som teraz svoje dni trávila so zameraním na to, aby som si všetky tieto rastlinky pozháňala, no je to pomerne aktívna činnosť, ktorej sa rada venujem vždy, keď sa dostanem do blízkosti kvetinárstva, záhradníckeho oddelenia Hornbachu či OBI a tiež sezónnych košíkov v Tescu v oddelení ovocia a zeleniny.

Uvidíme. Možno si na základe tohto článku manifestujem situácie, vďaka ktorým si nasledovné kvietky prinesiem domov či do kancelárie v takom čase, že sa tu pri podobnom príspevku stretneme o pár mesiacov opäť. A ja vás medzitým určite budem o prípadných pokrokoch informovať na mojom instagrame.

môj rastlinný zoznam prianí

alokázia zebrina // alokázia amazonica // strelitzia reginae // ficus lyrata // yuka // string of hearts // string of perals // monstera albo variegata // banánovník // ficus tineke

zdroj fotiek: pinterest

Zdieľať:

2 Comments

  • candygrant
   Autor
   20. septembra 2021 / 9:24

   To je krásne! ? Tak ti držím palce, nech sa ti rastlinková rodinka stále viac rozrastá ?.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *