Obľúbené jesenné produkty

Krásne halloweenske ráno všetkým!
Zajtra (a ako pekne symbolicky v pondelok) nám začína posledný jesenný mesiac a ja mám pocit, že tento deň je priam ideálny na to, aby som po roku opäť zopakovala článok s kozmetikou, ktorú so si počas tohto obdobia najviac obľúbila. Minulý rok mi napadlo spísať svojich obľúbencov do článku a stala sa z toho, myslím, celkom pekná tradícia, ktorú som potom zopakovala aj na jar a v lete.
Na rozdiel od minuloročnej jesene, tento rok som si nekupovala žiadne produkty so sezónnou tematikou či vôňou a ani sa na to nechystám. Mojim cieľom je spotrebovať čo najviac produktov, ktoré už mám, zredukovať ich počet a do budúcna sa naučiť lepšie rozhodovať o tom, čo si kúpim alebo prijmem ako dar či spoluprácu.
Som rada, že som za uplynulý mesiac či dva celkom pekný počet produktov aj vytriedila na vyhodenie či darovanie a tak ich objem značne zredukovala, no určite mám ešte čo robiť. Aj preto je môj zoznam tentokrát taký rozsiahly, keďže som začala používať viac vecí a tým si ich aj viac (znovu) obľúbila.

Makeup

Tak ako obvykle, s makeupom to nepreháňam. Už som z toho asi vyrástla, no nebaví ma vytvárať a ani nosiť extravagantné líčenia. Uprednostňujem skôr niečo elegantné a nadčasové – pokojne aj výraznejšie – no už nie za hranicou dennej nositeľnosti. Dala som jednoducho definitívne zbohom krikľavým farbám, výrazným linkám aj umelým mihalniciam.
Najčastejšie si len jednoducho a zľahka nalíčim pleť, upravím si obočie a nanesiem riasenku. Keď už mám niečo výraznejšie, najčastejšie je to rúž a sem-tam použijem očné tiene. Je to zvláštne, pretože kedysi bolo pre mňa nepredstaviteľné nemať minimálne dymové líčenie s linkou vytiahnutou pomaly až k spánkom. Dnes mi to na mne pripadá veľmi zvláštne, i keď na iných ženách sa mi to stále veľmi páči.

Z konkrétnych produktov momentálne na pleť najviac milujem makeup Always Fabulous od Bourjois a Stay Naked od Urban Decay. Púder používam sypký, najčastejšie moje železné zásoby púdru Porcelain od 183 days alebo najnovší prírastok The Powder od La Mer, ten však obsahuje strieborné trblietky, takže je vhodnejší skôr lokálne alebo na dekolt. Lícenku som si nanovo obľúbila moju stálicu od značky Nabla a keď chcem pleť rozjasniť, siahnem buď po limitovanej kvetinke od Trend It Up alebo Naked Illuminated od Urban Decay. Kontúrujem a bronzujem sa len v minime prípadov, no keď už, volím klasiku v podobe paletky od MAC alebo Hoola Glow od Benefitu.

Čo sa týka obočia, najčastejšie ho len vyčešem dohora farebným gélom od Bobbi Brown a zafixujem mojom klasikou od Benefitu – 24h Brow Setterom. Keď sa mi chce, podopĺňam prázdnejšie miesta ceruzkou, no úprimne som to nespravila už asi mesiac a pol a nie som si istá, či sa k tomuto úkonu vrátim na pravidelnej báze.
Ako som už spomínala, na očiach si najčastejšie líčim len riasy a používam na to They’re Real Magnet od Benefitu. Keď už si dávam tiene, sú to jedine neutrálne farby z paletiek od Morphe, MAC či Urban Decay alebo krémové tiene od Armani.

Veľkou kapitolou sú však pery. Keďže v súčasnej práci nemusím nosiť rúško, mám na perách niečo takmer stále. Či už je to len jednoduchý balzam od Bobbi Brown, ktorý mávam po ruke na pracovnom stole, číry lesk na pery Alverde alebo niektorý z rúžov. Opäť som si zamilovala výrazné červené, ktoré striedam s neutrálnymi odtieňmi a snažím sa ich čo najviac pomíňať. Čo sa týka značiek, je to cenový mix, pretože striedam všetko počínajúc Trned It Up či rúžom z Primarku, cez elf, Revolution a MAC, až po Armani či Dior.

Pleťová starostlivosť

V starostlivosti o pokožku tváre zostávam verná svojim návykom a rituálom. Dokonca aj niektoré produkty som si v rutine ponechala, no zaradila som zopár nových, ktoré som chcela už nejaký čas vyskúšať alebo som ich mala doma kúpené a čakajúce na svoju chvíľu.
Odličujem sa stále rovnako – olejom od MACu, ktorého som si kúpila druhé balenie. Na čistenie mám tiež stále 2 gély (jeden na ráno a jeden na večer), no ranný Foaming Cleanser od CeraVe som KONEČNE vymenila za ospevovaný SA Smoothing Cleanser. Som síce stále vo fáze testovania, no už teraz viem, že sa mi páči oveľa viac než ten, čo som mala pred ním. Večer momentálne používam Rozjasňujúci gél Naturally Clear od Weledy, ktorého mám asi tretie balenie a zostáva pre mňa produktom, ku ktorému sa vždy rada vrátim. Na čo nie som úplne pyšná je, že som si celkom obľúbila aj odličovacie obrúsky Glow Tonic Cleansing Cloths od PIXI, po ktorých siaham v dňoch, kedy som rada, že som rada. Nebýva ich veľa a koniec-koncov aj týchto obrúskov je v balení máličko, keďže ide o mini verziu, no rada som ich vyskúšala, i keď ich dlhodobo a pravidelne určite neplánujem používať.

Po čistení klasicky používam toner a vyberám z dvoch – exfoliačný Glow Tonic od PIXI, ktorý je zatiaľ najlepší, aký som mala alebo hydratačný s antioxidantami od značky Ziaja. Špeciálnu doplnkovú starostlivosť v podobe Treatment Lotion mám momentálne najradšej od La Mer. Séra striedam a používam rôzne typy od hydratačných cez upokojnjúce a rozjasňujúce až po exfoliačné od značiek ako Balea, Origins, Revox, Biotherm či The Ordinary.

Na záver, samozrejme, nesmú chýbať krémy. Na očné okolie používam novinku od Clarins Total Eye Lift, čo je veeeľmi príjemný produkt navyše v krásnom a praktickom balení s pumpičkou. Na tvár opäť po čase používam krémiky z radu Iris od milovanej Weledy. Sem tam použijem – či už samostatne alebo spolu s krémom – aj Granátový pleťový olej od Weledy a zástupca SPF je u mňa momentálne najobľúbenejšia táto 50-tka od SunDance.

Pri pokožke na tele, samozrejme, dodržiavam dva najzákladnejšie úkony – umývať a krémovať. Pri umývaní sa sústredím najmä na to, aby mi bola vôňa aj konzistencia produktu čo najpríjemnejšia a momentálne sa mi to veľmi dobre darí. Zo všetkých, čo mám práve načaté, mám najradšej asi Body Shower Cream od L’Occitane s jemnou čistou vôňou a krásne mliečnou konzistenciou. Čo sa týka krémovania, rada striedam oleje s mliekami a maslami a najradšej mám produkty od Weledy, no obľúbila som si aj telový olej od Alverde či Smoothing Body Oil z Primarku, ktorý je vôňou prakticky totožný s produktami Sol de Janeiro. A keď už sme pri tých krémoch, spomeniem ešte moje momentálne úplne najmilovanejšie mlieko na ruky od Sanctuary Spa, ktoré mám na stole v kancelárii a je úplne dokonalé! Nie je mastné, vďaka ľahkej konzistencii sa rýchlo vstrebáva a tá vôňa!!
A v tomto základe, samozrejme, nesmie chýbať ani môj milovaný prírodný zero waste deodorant od anglickej značky Wild.

Zo špeciálnej starostlivosti momentálne milujem telovú masku opäť z Primarku s rovnakou vôňou, exfoliačné ponožky od značky Cettua, po ktorých sa krásne ošúpe všetka stará koža (znie to hnusne, no je to fascinujúce), multifunkčný olej od NAE a Bronzing Water Gel od St. Tropez. Tieto produkty mi dávajú taký ten selfcare/home spa pocit, pretože predstavujú taký ten krok navyše a niečo extra, čo pre seba môžem spraviť. Viete ako to myslím?

Vlasová starostlivosť

Pri starostlivosti o vlasy si to tiež nekomplikujem a držím sa toho, čo mám overené. Vlasy si stále umývam šampónom Head & Shoulders, nakoľko som ešte stále neobjavila žiadny produkt proti lupinám, ktorý by u mňa dlhodobo účinkoval. Kondicionér som po viacerých neuspokojivých pokusoch s drahými salónovými produktami zvolila obyčajný drogériový od Elséve – Dream Long, ktorý je za mňa jeden z tých lepších a som s ním dlhodobo spokojná. V minulosti som si ho veľmi obľúbila, preto som tentokrát zvolila rovno veľké balenie. Popri tom používam aj bezoplachový kondicionér v spreji od Elséve – Double Elixir, ktorý si striekam po umývaní do vlhkých vlasov. Tiež je to produkt, ktorý som v minulosti rada a pravidelne používala a teraz som si k nemu opäť našla cestu. Príležitostne si spravím aj vlasovú masku a aktuálne som si zamilovala túto od Herbal Essences s aloe a avokádovým olejom.

Čo sa týka stylingu, opäť je všetko maximálne jednoduché. Pracujem len s dvoma produktami – mliekom na vlnité a kučeravé vlasy od Pantene – Tame a potom podľa mňa najlepším tužidlom a kučery za bezkonkurenčnú cenu od značky Balea.
Takto som so svojou rutinou aktuálne veľmi spokojná, sem-tam len zmením kondicionér či masku za inú značku, no držím si tento základ a funguje mi to. Mám síce vyhliadnuté nejaké produkty od zaujímavých značiek určené priamo na kučery, no aktuálne spotrebovávam, čo mám a tak neviem ani odhadnúť, kedy by som tak mohla pristúpiť k ich nákupu. No už teraz sa na to teším, pretože vyzerajú veľmi zaujímavo. No o tom vám určite dám vedieť a na 100% potom pripravím aj recenzie. Keďže sa dnes ale zameriavam na mojich aktuálnych obľúbencov, uzavrela by som to takto.

Máte aj vy počas tejto jesene nejakých špeciálnych kozmetických obľúbencov?

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *