Nový hydratačný pleťový rad Weleda

Tiež tak radi skúšate nové pleťové produkty? Ja to úplne milujem!! V poslednom čase som ich skúšala hneď niekoľko, no len zopár ma naozaj zaujalo. A ako vidíte, o niektorých z nich budeme dnes hovoriť.

Ani neviem, či som vám to už spomínala, no značku Weleda mám veľmi rada a spája ma s ňou trošku viac ako len vzťah zákazníka k značke, za čo som veľmi rada. Weleda je podľa mňa naozaj výnimočná a nekonečne obdivujem jej filozofiu, pretože nie je len výrobcom kozmetických produktov. Naozaj im záleží na prírode a na človeku ako celku a mňa osobne tento holistický prístup veľmi inšpiruje.

Nielen na moje potešenie tento rok Weleda uviedla novinku v podobe hydratačného pleťového radu, ktorý je určený pre každú pleť, ktorá potrebuje extra vlahu alebo má problém si ju udržať. Verím, že každý si bude vedieť v tejto línii nájsť pre seba ten pravý produkt, no skôr by som líniu odporúčala pre majiteľky mladšej zmiešanej až mastnej pokožky. Preto ak patríte do tejto skupiny, obzvlášť zbystrite pozornosť!

Tieto produkty pleť zvonka predovšetkým hydratujú a osviežia, zároveň však tiež podporujú jej schopnosť hospodáriť so zásobou vody. Každý produkt má veľmi ľahučkú textúru, takže sú skvelé na vrstvenie v rámci pleťovej rutiny, čo mám ja osobne veľmi rada. Navyše sa do pokožky rýchlo vstrebávajú, čo je vždy len plus.

Kľúčovou rastlinou tohto radu je opuncia, teda kaktus, ktorý je schopný prežiť aj v tých najsuchších podmienkach vďaka svojej schopnosti udržať si vlahu v dužine svojich listov.
Ďalšou účinnou zložkou je výťažok z aloe vera, ktorá pleť nielen hydratuje, ale tiež upokojuje (a je tiež jednou z mojich najobľúbenejších zložiek v pleťovej starostlivosti).
Práve kvôli týmto dvom ingredienciám sa v zložení produktov nachádza aj alkohol. Ten síce môže pôsobiť strašidelne, je však prirodzeným vedľajším produktom, ktorý vzniká pri spracúvaní týchto rastlín a tiež kôry smrekovca, ktorú obsahuje lotion, hmla aj očný gél. Alkohol v produktoch zároveň slúži ako konzervant, nakoľko výťažok z aloe má tendenciu sa rýchlejšie kaziť. Treba si tiež uvedomiť, že v tomto prípade nejde o etanol, ktorý by pleti škodil alebo ju vysušoval, takže sa naozaj nie je čoho obávať.

Opuncia, ktorá sa v produktoch používa, pochádza z oblasti Jalisco v Mexiku. Je pestovaná organicky a udržateľne v biodynamickom poľnohospodárstve, ktoré sa stará o zachovanie biodiverzity a zdravia pôdy.

Weleda pri procese spracovania rastlín do svojich produktov vo veľkom využíva udržateľné zdroje, napríklad slnečnú energiu.

Hydratačná hmla (pre všetky typy pleti) je veľmi jemný pleťový sprej, ktorý sa dá použiť viacerými spôsobmi – na osvieženie pleti počas dňa či ako plnohodnotný toner, nakoľko má jemne sťahujúci účinok. Hmlu tiež môžete použiť pred líčením ako prípravu pleti a aj po ňom na zvlhčenie pleti a odstránenie toho nepríjemného suchého pocitu, ktorý niekedy ostáva po použití púdru. Ja ju najradšej používam najmä na navlhčovanie pleti počas mojej rutiny, nakoľko používam niekoľko produktov, ktoré je lepšie nanášať na vlhkú pleť – napríklad kyselinu hyaluronovú, retinol či rôzne oleje.

Hydratačný pleťový krém (pre normálnu až suchšiu pleť) je ľahučký krémik, ktorý je ako stvorený na vrstvenie v rámci pleťovej starostlivosti ako základný hydratačný produkt po sérach a pred nanesením krému s SPF faktorom (ktorý by ste mali používať denne, ale to viete, však?). Moja pleť (zmiešaná až mastná) má tento produkt oveľa radšej ako lotion a je po ňom už na pocit hydratovaná, taká „napapaná“ (no, nemáme na to žiaľ inteligentnejšie slovo) a tiež sa mi zdá jednotnejšia v tóne.

Hydratačný pleťový lotion (pre normálnu až mastnú pleť) moja pleť, na druhej strane, až tak nadšene neprijala. Je veľmi ľahký s krémovo-gélovou konzistenciou, čo znie ako to pravé pre môj typ pleti, avšak po použití sa stretávam s miernym pnutím a nekomfortom a ani vrstva krému s SPF mi akosi nestačí. Okrem toho som si všimla, že má na mojej pleti tendenciu žmolkovať, čo sa mi teda vôbec nepáči, no určite s ním ešte skúsim pracovať a možno prídem na to, ako naňho!

Hydratačný očný gél (pre všetky typy pleti) ma tiež ľahučkú gélovú konzistenciu a jeho balenie navyše obsahuje kovovú guľôčku na aplikáciu a jemnú masáž očného okolia. Vďaka nej je aplikácia veľmi príjemná, upokojujúca a chladivá, čo oceňujem najmä ráno, mám však výhradu – guľôčka sa často zasekne, spôsobí neželanie naťahovanie pokožky a je potrebné ju ručne opäť rozhýbať. Samotný produkt je však veľmi dobrý a konzistenčne aj účinkom mi vyhovuje. Používam ho rada a pravidelne, čo je u mňa celkom prekvapivé, keďže nie som veľmi fanúšičkou očných krémov.

Tak celkovo môžem povedať, že sa mi tento rad páči a som presvedčená o tom, že si nájde mnoho fanúšikov. Za mňa sú prvé dva produkty 100% na odporúčanie ďalej, zvyšné dva s menším otáznikom, no za vyskúšanie určite stoja!

*článok vznikol v spolupráci so značkou Weleda

Ako sa vám tento rad pozdáva? Zaujal vás?

Zdieľať:

2 Comments

  • candygrant
   Autor
   12. apríla 2021 / 18:00

   Keď budeš mať chuť, vyskúšaj, stojí za to! 🙂 A ktorý? Nie náhodou Skin Food? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *