MOOD BOARD: Môj vysnívaný domov II. | Zariadenie a dekorácie

Spomínate si na môj posledný (a doteraz zároveň jediný) článok o vysnívanom domove? Poviem vám pravdu, že som sa odvtedy ďaleko neposnula a stále sa vo mne bijú rozličné názory na to, ako by som chcela jedného dňa uchopiť zariaďovanie. Podarilo sa mi ale zúžiť to moje široké zameranie na približne tri-štyri štýly, ktoré u mňa momentálne vedú a myslím si, že by sa dali v rámci jedného bytu alebo domu celkom pekne a funkčne skombinovať.
Prvý môžete vidieť na ilustračných fotografiách v úvode článku, no úprimne vám poviem, že netuším, ako sa volá. Väčšinou ho nemusím ani hľadať, pretože sa mi sám ponúka na Pintereste, no milujem jeho jednoduchosť, eleganciu a zároveň útulnosť zemitých farieb a prírodných materiálov (a ak viete, ako sa volá, určite mi dajte vedieť!!). Druhý je klasický boho, ktorý vám vyskočí, keď do google zadáte boho interior, tretím je parisian interior, nakoľko som si tento parížsky štýl v poslednom období dosť zamilovala a posledný ani neviem, či sa nejako špeciálne volá, no keď si hľadám inšpirácie, do vyhľadávača zadávam dark bold interior.

Dnešný článok chcem ale venovať niečomu inému. Napriek tomu, že som sa ešte stále definitívne nerozhodla (a viem, že to tak skoro ani nepríde) ohľadom celkového štýlu, je niekoľko vecí, o ktorých už teraz viem, že ich tam na 100% budem mať a povedala som si, že sa s vami o tento môj wishlist podelím.

 1. Tropická tapeta. Milujem motív tropického pralesa, rastlín, kvetov a zvierat a táto potlač sa mi páči aj na oblečení či písacích potrebách. Preto sa asi dalo celkom očakávať, že sa objaví aj niekde v interiéri môjho vysnívaného bývania. Páči sa mi nápad mať ju v spálni či pracovni, no viem si ju predstaviť aj v obývačke, ak by bola na jednej dominantnej stene a tie ostatné by boli jednoduché a jednofarebné.
 2. Mosadzné batérie. V kuchyni aj kúpeľni by som veľmi chcela tradičné „strieborné“ batérie vymeniť za mosadzné. Vždy sa mi to veľmi páčilo a snívam o takých, odkedy som sa začala ako-tak zaujímať o vzhľad interiérov. Samozrejme k nej nemôže ísť klasický plechový kuchynský dres a skôr ju vidím v kombinácii s granitovým či keramickým a rovnako aj umývadlo by som možno volila nejaké iné, než klasické.
  Čo sa týka mosadzných batérií, mnoho z tých, čo som našla online alebo in-store mali taký zvláštny tvar a preto, keď som našla TÚTO na Biano, hneď som si uložila link, lebo je presne podľa mojich predstáv.
 3. Art deko dekorácie. Napríklad vázy, ktoré vidíte v ľavom dolnom rohu. Teda, ja ani neviem, či sú art deko, no budia vo mne ten dojem, že by ich mohli vo svojej potenciálnej vilke mať Daisy a pán Gatsby. Páči sa mi na nich že sú jednoduché, no pôsobia veľmi netradične a zaujímavo a napriek svojmu luxusnému vzhľadu stoja v eshope len okolo 20€.
 4. Knižnica. Samozrejme, že najradšej by som mala knižnicu robenú na mieru, no pri jednom z mojich výletov do online predajní ma veľmi zaujala TÁTO asymetrická. Už ju vidím u mňa doma plnú kníh a kvetín ♥.
 5. Robotický vysávač bude určite jeden z prvých pomocníkov, ktorých si kúpim. Dokonca rozmýšľam, že si ho kúpim už teraz, aby som nemusela stále vyťahovať vysávač na psie chlpy a ušetrila som čas, pretože i keď bývame v maličkej garsonke, chlpov z Rufusa máme stále požehnane. Tak či tak viem, že ho skôr či neskôr chcem pridať do elektro-vybavenia našej domácnosti.
 6. Veľká stojacia lampa. Vždy sa mi v interiéroch páčili jednoduché no výrazné svietidlá. Dokonca si viem predstaviť aj takú tú obrovskú lampu, ktorá sa nakláňa ponad celú sedačku – určite viete, akú myslím. Keďže však chcem interiér dopĺňať detailmi v mosadznej farbe, veľmi ma zaujala TÁTO lampa, ktorú už úplne vidím pri sedačke či kresle a ako pri nej čítam.
 7. Kreslo výraznej farby. Veľmi sa mi páčia obývačky, v ktorých je výrazným prvkom (pokojne aj popri stene) výrazný gauč – alebo ešte lepšie – kreslo, v ktorom by som si mohla čítať, ako som písala aj v predchádzajúcom bode. Odkedy si pamätám mal môj dedko v obývačke veľký ušiak, v ktorom denno-denne sedával a popri zvyšku sedacej súpravy bolo toto jeho kreslo výrazným a vcelku nezapadajúcim kusom nábytku, pri ktorom stála lampa a on pri nej čítal, sledoval televíziu či driemal. Tak si ho pamätám a nikdy na ten pohľad nezabudnem. Akosi to vo mne ostalo a aj keď by som zvolila kreslo iného štýlu než mal on, myslím si, že táto moja túžba pramení práve v spomienkach na dedka.
  Páčia sa mi rôzne štýly (prekvapivo, že?), no našla som JEDNO, ktoré ma hneď oslovilo a už si ho vizualizujem v mojej obývačke.
 8. Vermikompostér chcem už dlho a keby som na neho mala v byte voľné miesto, už ho dávno mám. V rámci snahy o zredukovanie dopadu, ktorý produkujeme, mi veľmi chýba možnosť kontajneru na bioodpad ako majú moji rodičia na dome a preto mi riešenie vo forme kompostéru pripadá naozaj skvelé! Navyše ten, ktorý vidíte aj hore v koláži, vyzerá zároveň aj ako zaujímavý interiérový doplnok, takže nebude potrebné žiadne maskovanie či skrývanie.
 9. Veľký štvorcový konferenčný stolík. U mojej obľúbenej youtuberky som si vyhliadla a zamilovala veľký štvorcový „konferenčák“ a zapáčilo sa mi to natoľko, že by som podobný chcela tiež. Mám opäť vyhliadnutých niekoľko typov i farieb, no ak by som si zaobstarala knižnicu, o ktorej som písala vyššie, veľmi by sa mi k nej hodil TENTO, z ktorého sa ľahko dá spraviť atypický kúsok, či v prípade potreby aj dva samostatné.
 10. Veľa veľa veľa sviečok. Je k tomu treba dodať viac? Interiér bez sviečok si jednoducho predstaviť vôbec neviem!

Čo si predstavujete, že nebude chýbať vo vašom vysnívanom domove?

*článok obsahuje spolupráciu s biano.sk

Zdieľať:

4 Comments

 1. 5. mája 2021 / 14:25

  To vypadá nádherně, některé představy máme velmi podobné!
  Také jsem měla podobný pomyslný seznam, akorát jen v hlavě a máme za poslední rok skoro vše splněno 🙂
  Ten robotický vysavač mohu hrozně doporučit, nedávno jsme si ho pořídili a nechápu, jak jsme mohli žít bez něj, šetří nám mnoho času a práce, je to pecka. Máme ten, co i vytírá a snažili jsme se nevybírat ani nejdražší, ale ani nejlevnější a jsme hrozně spokojení.

  • candygrant
   Autor
   6. mája 2021 / 9:09

   Ďakujem ti krásne! ♥
   Wow, tak to je naozaj úžasné! Snáď sa aj mne podarí 🙂
   ďakujem ti krásne za názor k robotickému vysávaču! Popravde som doteraz nepremýšľala o tom, čo zem aj vytiera, no vďaka tvojmu komentáru ho začínam vážne zvažovať 😀

 2. 6. mája 2021 / 11:39

  Oh, vyzerá to nádherne ?? Toto je presne štýl, ktorý obdivujem na Pintereste alebo Instagrame; na mňa je trochu too bold, ale zato veľmi obdivujem každého, kto sa do toho dá ? Ja v poslednej dobe veľmi inklinujem k jednoduchému škandinávskemu štýlu — veľké okná, vzdušné miestnosti, kombinácia bielej, čiernej a dreva ?

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: Kde kupovať etické oblečenie / časť 04 — spodná bielizeň

  • candygrant
   Autor
   8. mája 2021 / 19:32

   Ďakujem ti krásne! ♥ Štýl, ktorý popisuješ ty sa mi tiež veľmi páči!!
   Ach, je tak ťažké vybrať si len jeden…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *