MOOD BOARD: Jeseň 2021

Viem, že sa neustále opakujem, no musím ešte raz – na toto obdobie som sa úprimne nesmierne tešila. Už počas náročného leta bolo pre mňa svetlom na konci tunela, za ktorým som sa hnala a nevedela sa dočkať, kedy konečne príde. Odpočítavala som doslova minúty, vizualizovala si ho a snažila sa čo najviac precítiť, aké to bude, keď konečne príde. A významným míľnikom bol pre mňa už 1. september.
Tohtoročná jeseň je pre mňa synonymom slobody, pokoja, spokojnosti, hľadania a nachádzania samej seba, vytvárania si nových systémov a režimov a stanovovania si nových hraníc, respektíve prenastavovania tých súčasných. Až veľmi dlho trvalo obdobie, v ktorom som sa necítila komfortne a nevyhovovalo mi, ako som mala veci nastavené.
A tak som zmenila prácu, prerušila kontakty s mnohými ľuďmi (a s niekoľkými ďalšími sa tak nepochybne udeje čoskoro), oprášila som staršie a nechcene dlhodobo zanedbávané priateľstvá a začala som si v živote vo veľkom upratovať.

Vy veľmi dobre viete, ako milujem poriadny decluttering a považujem ho za určitú formu terapie. Preto som, hneď ako to bolo možné, začala s nekompromisným triedením vecí – predmetov, ktoré vlastním fyzicky. V pláne však mám aj digitálny decluttering, kedy si chcem dať do poriadku všetko nehmotné od fotiek, cez záložky v prehliadači, až po najrôznejšie súbory, ktoré som si uložila alebo vytvorila a v konečnom dôsledku len zaberajú miesto v mojom digitálnom priestore.
No a v neposlednom rade si chcem upratať aj vzťahy, i keď to pravdepodobne bude najnáročnejší bod môjho plánu. Verím však, že sa mi práve vďaka týmto krokom podarí dosiahnuť pocitu harmónie a vyrovnanosti so všetkým, čím sa takto zámerne obklopím.

Nech už máte na tieto mesiace akékoľvek plány, prajem vám, aby ste s nimi boli úspešní a aby ste si každý večer líhali do postele spokojní s tým, ako vyzeral a prebiehal každý váš deň. Pretože v konečnom dôsledku na tom záleží najviac.

Zdieľať:

4 Comments

 1. 4. októbra 2021 / 14:19

  Dlho bola jeseň mojim najobľúbenejším ročným obdobím, ale posledné roky som si zamilovala jar. No stále zbožňujem všetko čo sa týka jesene; a obzvlášť jeseň, aká je teraz — kedy je von stále celkom teplo, ale rána sú už jemne chladné, stromy sa sfarbujú do žlta, všade vidieť deti hľadajúce gaštany, nechýbajú teplé čaje a postupne prichádza čas i na svetre a sviečky. A veľmi dúfam, že to takto ešte pár dní či týždňov vydrží, lebo naozaj nechcem nekonečný dážď a skoré zotmenia ? Čo sa ale “upratovania života” týka — tak v tom som s tebou. Keďže sa pomaly blíži koniec roka, snažím sa splniť moje predsavzatia z januára a “dobehnúť zameškané”, vytvoriť nové zvyky a zbaviť sa tých zlých a celkovo si dať život dokopy ?

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: 5 jednoduchých tipov, ako zbytočne neplytvať jedlom

  • candygrant
   Autor
   8. októbra 2021 / 14:01

   Berenika, ďakujem ti za krásny komentár! Naozaj ti úprimne držím palce, aby ti tieto tvoje plány vyšli ♥
   A čo sa týka jesene, ja zasa už netrpezlivo čakám presne na také dni – tmavé, sychravé, studené a upršané 😀 ale úplne ťa chápem, toto medziobdobie je skutočne ktásne!!

 2. 8. októbra 2021 / 15:53

  Milujem tvoje zapálenie pre jeseň! Rovnako sa mi ľúbi myšlienka declutteringu a celkom ma to inšpiruje k tomu aby som si urobila poriadny jesenný poriadok.

  • candygrant
   Autor
   10. októbra 2021 / 11:18

   Viki, ďakujem naozaj veľmi ♥ S declutteringom držím palce, určite ti to do života prinesie viac pokoja a harmónie 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *