Maria Nila Cacao Intense | Recenzia

Približne od mojich štrnástich rokov som si takmer s hodinkovou presnosťou nechávala každý mesiac farbiť vlasy u kaderníčky alebo som si ich v kúpeľni farbila sama. Najprv s trpezlivou a ochotnou pomocou mojej maminy, ktorá si tiež roky farbila vlasy sama doma, a neskôr už len svojpomocne. A že to bol boj! Kým som našla správnu farbu, zvládla techniku a vychytala všetky drobnosti, trvalo mi to veru niekoľko farbiacich sedení.

Za tie roky som na hlave už mala asi všetko okrem čiernej, modrej a zelenej. Bola som ryšavka, červenovláska, blondína, aj hnedovláska. Mala som melír, balayage, ombré, celistvú farbu a všetko na najrôznejších dĺžkach a strihoch. Dokonca som v jedno leto skúšala aj dočasné farbenie pomocou krepového papiera a v ďalšie som prepadla trendu melírov z kriedy.
Jediné, čo som počas tých rokov ale nemala, bola prirodzenosť.

A tak tom si jedného dňa povedala, že si nechám zase odrásť svoju farbu. Chcelo to veľmi veľa sebazaprenia a trpezlivosti, no dnes už môžem povedať, že farba, ktorú moje vlasy majú, je moja prirodzená.
Má to ale jeden háčik – nie som s jej odtieňom až tak spokojná… Jednoznačne ale viem, že si nechcem vlasy opäť farbiť skôr, než budem mať šediny – a možno dokonca ani potom nie. Keďže sa mi ale nepáči, že mám farbu veľmi nesúmernú a konce vlasov mi neviem z akej príčiny „ťahajú“ do teplej a takmer až ryšavej farby, chcela som to zmeniť tak, aby to nebolo permanentné a aby mi to vlasy nepoškodzovalo podobne ako pravidelné farbenie.

Najprv som vyskúšala procedúru u kaderníčky, kedy mi tieto teplé tóny stiahla nejakým tónovacím produktom. Výsledok bol naozaj super a bola som s ním veľmi spokojná. Vydržal mi však len niekoľko umytí. S tým som, samozrejme počítala, no je pre mňa logisticky i ekonomicky nemožné chodiť na návštevu k mojej kaderníčke (ktorá má salón asi 100 km od Bratislavy) každé dva či tri týždne, aby mi vlasy dotónovala. Preto som hľadala ďalej, až pokým som nenašla produkt, o ktorom vám chcem dnes napísať viac. A pravdou je, že som po tejto značke pokukovala už dlhšie a som rada, že som sa konečne rozhýbala a niečo od nej skúsila.

Maria Nila Colour Refresh, ktorú mám v odtieni 4.10 Cacao Intense, je maska na vlasy, ktorá okrem toho, že vlasy vyživuje a zjednocuje ich povrch ako je pri podobnom produkte bežné, obsahuje farebné pigmenty, vďaka ktorým si môžete dotónovať či dokonca dočasne prefarbiť vlasy. Tieto pigmenty však nie sú permanentné, a preto je jej efekt len dočasný a mal by vydržať 4 až 10 umytí. Výsledná intenzita farby rovnako ako jej výdrž závisia od viacerých faktorov. Rozhodujúci je, samozrejme stav vašich vlasov a ich aktuálna farba. No a potom to, ako dlho masku necháte pôsobiť a ako často aplikáciu zopakujete. Odporúčaná dĺžka pôsobenia je 3-10 minút a je len na vás, či ju nanesiete na celé vlasy alebo len na jednotlivé pramene.

Aplikácia je naozaj nesmierne jednoduchá – vlásky si umyjete šampónom ako ste zvyknutí, opláchnete, zľahka vyžmýkate a nanášate masku. Odporúčam použiť ochranné rukavice, keďže maska dokáže za veľmi krátky čas zafarbiť aj kožu a nechty, obzvlášť tie umelé. Inak sa na vlasy aplikuje úplne rovnako ako každá iná vlasová maska. Po uplynutí vami zvoleného času ju len jednoducho opláchnete a na záver vlasy ošetríte kondicionérom.

Na fotkách vyššie – ktoré sú z mobilu a nie sú nijak upravované – môžete vidieť efekt po jednom použití. V interiéri, samozrejme, pôsobí tento výsledok výraznejšie, no už na prvý šup dokáže krásne zjednotiť farbu a tón vlasov. Okrem toho má príjemnú vôňu (i keď som počula, že nie všetky odtiene voňajú práve najlepšie) a vláskom navyše dodá aj jemnosť a pružnosť. Sľubovaný vyšší lesk som ja osobne nespozorovala, no zmeny v kvalite som teda jednoznačne pocítila. Aplikácia je podľa mňa veľmi pohodlná a jednoduchá a zvládne ju úplne každý aj bez zrkadla, to mám overené!

Skvelou vlastnosťou tohto produktu (a vlastne aj celej značky) je fakt, že je 100% vegan a animal-friendly, teda nie je testovaný na zvieratách a ani neobsahuje žiadne zložky živočíšneho pôvodu. Všetky alkoholy, ktoré obsahuje (CETEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, BUTYLENE GLYCOL a PROPYLENE GLYCOL) patria medzi takzvané mastné alkoholy, ktoré vlasom neškodia, ale naopak ich zjemnia, posilnia hydratačné schopnosti produktu a pomôžu ostatným látkam lepšie pracovať.
Nevýhody som našla až po bližšom preskúmaní zloženia, nakoľko som zistila, že všetko dobré, čo maska obsahuje – ako pantenol, argánový olej, slnečnicový olej či obilný proteín – sa v zložení nachádza v koncentrácii menšej ako 1%, čo si nemyslím, že je práve pri týchto zložkách úplne nutné.

Ak vás tento produkt zaujal, je dostupný v dvoch veľkostiach – 100 ml (cca 14€) a 300 ml (cca 30€) – a pätnástich odtieňoch plus jednom špeciálnom – White Mix, ktorý neobsahuje pigmenty a slúži na zjemnenie ostatných odtieňov alebo ako samostatná starostlivosť. Treba rátať s tým, že keď si tiež na skúšku zoberiete najprv menšie balenie ako ja, vydrží vám na 3 až 4 aplikácie. Samozrejme záleží na dĺžke a hustote vlasov a tiež na tom, či budete „farbiť“ všetky, alebo len samostatné pramene či končeky.

Ja osobne som si túto masku veľmi obľúbila a určite si ju čoskoro kúpim aj vo väčšom balení, nakoľko je pre mňa momentálne najlepším riešením. Za seba ju určite odporúčam aspoň vyskúšať, obzvlášť, keď premýšľate nad zmenou farby, no nie ste si istí, či a ako vám bude pasovať.

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *