Jesenný bucket list 2021 | Aká bola moja jeseň

Vy už viete, že mám ročné obdobia a sezóny trošku posunuté. Preto vás určite neprekvapí, keď už dnes uzavriem jesenný bucket list napriek tomu, že niektoré body sú ešte stále nesplnené a sú v pláne v najbližšom týždni-dvoch. Ja som sa totiž počas uplynulého týždňa nechala pohltiť predvianočnou atmosférou a počas posledného víkendu som do toho spadla úplne. Dnes sa dokonca už chystám začať zdobiť byt a pomaly ale isto sa zo mňa stáva vianočný škriatok. Hmkám si koledy, pozerám vianočné filmy a rozprávky a žijem tak trochu vo vlastnom svete. Napriek tomu viem, že už som oproti niektorým z vás pozadu, pretože registrujem v stories vaše výzdoby a to, že ste tiež už naladení na to čarovné bielo-červeno-zlato-smaragdové obdobie (alebo akékoľvek farby ho symbolizujú pre vás). Tiež však viem, že pre mnohých budem stále trošku švihnutá, keď v polovičke novembra pripravujem Vianoce a do diára si robím nákresy štedrovečernej tabule, no nevadí mi zas a znova zopakovať môj najobľúbenejší citát z knihy Anna zo Zeleného domu: „Tešiť sa na niečo, to je polovička radosti, ktorú z toho máme.“ A pre mňa by bolo veru nepredstaviteľné začať zdobiť až 6. či nebodaj 20. decembra!

Tento môj milovaný citát ďalej pokračuje takto: „Nemusíme všetko dosiahnuť, ale nikto nás nemôže pripraviť o pôžitok z toho, na čo sa tešíme.“ A práve podľa týchto slov prežívam radosť pri písaní mojich zoznamov, i keď mnohokrát dopredu viem, ktoré položky neoznačím ako „splnené“. Inak tomu nie je ani tentokrát, no verte, že napriek nedokončeným položkám som si túto jeseň užila, tešila sa z nej (a vlastne mi stále robí radosť, i keď by som už chcela sneh) a bola podľa mňa najkrajšia za uplynulých niekoľko rokov. Zatiaľ som však stále nevyriešila otázku, či sa niečo zmenilo v prírode, alebo vo mne.

A čo som teda počas tejto jesene (ne)stihla?

¤ upiecť hruškový crumble viac ako jeden krát ✓ Keď som túto položku písala, mala som v predstave číslo 2 a presne toľko krát som ho aj upiekla. Ale teda druhý krát som ho nejako zle dochutila, takže mi nerobil až takú radosť. Našťastie som vtedy bola na vrchole prechladnutia a veľa chutí som aj tak necítila, takže v pohode.
¤ skúsiť novú jesennú polievku
✓ Skúsila som krémovú petržlenovo-zemiakovú. Bola síce fajn, no viackrát ju asi nepotrebujem jesť.
¤ kúpiť si Pumpkin Spice sirup, aby boli kávičky v práci sezónnejšie
✓ Zohnala som od značky Monin a i keď úplne tekvicovú chuť káve síce nedodal, bola to fajn náhrada bežného cukru. Ešte mi ho asi trištvrte fľašky zostalo, takže ho využijem aj cez zimu.
¤ spísať zoznam vecí, za ktoré som vďačná
✗ Tak ako minulý rok, zostala som pri ďakovaní v duchu. I keď moja predstava krásneho ilustrovaného zoznamu ma neopúšťa a možno tomu skúsim dať šancu ešte budúci rok.
¤ ísť na Pumpkin Spice Latte do Starbucks tak často, ako sa len bude dať
✓ išla som presne raz, čo vlastne bolo tak často, ako sa len dalo. Škoda len, že ten jediný krát bolo ešte tak teplo, že sme sa s kamoškou na promenáde pri Eurovei cítili ako v Chorvátsku.
¤ piť horúce kakao so škoricou a škoricovými tyčinkami
✓ Toto som tiež síce mala asi len dvakrát, pričom minulý rok som ho pila takmer denne. Ale mala…
¤ objednať si nový diár na rok 2022
✓ Prvý krát po dvoch rokoch som zvolila iný než Ella Iconic (a úprimne za to môže najmä Brexit). Uprednostnila som diár z ponuky Love & Story design, ktorej prácu som si v tomto roku veľmi obľúbila a pravidelne na eshope nakupovala. Mám to síce s diármi na budúci rok naplánované trošku inak než tento rok (a inak než býva bežné), ale o tom vám napíšem v niektorom z budúcich článkov.
¤ nechať si po lete skontrolovať znamienka
✓ Toto beriem ako splnené napriek tomu, že návštevu lekárky mám naplánovanú až na budúci týždeň. Verím však, že aj keby to teraz nevyšlo, pri najbližšej možnej príležitosti pôjdem, pretože na tomto si dávam naozaj záležať.
¤ ísť zbierať gaštany a priniesť si niekoľko domov ako dekoráciu
✓ Zbierať som síce išla, aj som nejaké našla, no nakoniec som sa rozhodla ich radšej nechať v prírode, keďže som si spomenula, ako mi vlani všetky krásne splesniveli a bolo s nimi viac starostí ako radosti.
¤ vrátiť sa k učeniu taliančiny
✗ Z môjho samoštúdia som vypadla koncom leta a ešte stále som nenabehla späť v takej miere, ako by som si priala. Nové znalosti síce čerpám stále z rôznych zdrojov, nie je to však v takej intenzite, ako by som si priala.
¤ užiť si s Gabrielom každoročný halloweensky filmový večer s tematickými sladkosťami a slanosťami
✓ No, z toho jedla sme veľa nemali, keďže nám bolo obom zle už na začiatku prvého filmu, každopádne bol tento večer asi zatiaľ najlepší, aký sme mali. Podarila sa mi doteraz najlepšia výzdoba i občerstvenie a mám pocit, že celkovo sme boli v takej parádnej pohode. Budúci rok budem mať veru čo robiť, aby som sa prekonala…
¤ znovu si pozrieť všetky časti Harryho Pottera, Pána prsteňov a Hobbita
✓ Všetky tri série sme si s Gabkom pozreli a boli to veľmi príjemne strávené večery ♥
¤ vyzdobiť byt (a kanceláriu) tekvičkami
✓ Myslím si, že som to vyriešila veľmi elegantne. V kancelárii som strategicky umiestnila jednu drobnejšiu živú tekvičku, doma som mala pred dverami dve a zvyšné boli buď porcelánové alebo polystyrénové. Dokonca som od kamarátky dostala aj tekvičkové sójové sviečky, ktoré vidíte na fotkách, takže som na ´úkor atmosféry nezaťažila životné prostredie a neplytvala potravinami toľko ako počas minulých rokov.
¤ skúsiť nové recepty na cestoviny
✓ Skúsila som ich niekoľko a mojim favoritom určite bolo hríbové orzoto so špenátom. Mňamka! Určite si ho spravím znova.
¤ vyrobiť si domáce cestoviny
✗K tomuto som sa žiaľ nedostala a ani by to nebolo úplne rozumné vzhľadom k tomu, koľko cestovín som si kúpila počas talianskeho týždňa v Lidli. Takže najprv pojem, čo mám doma, a potom sa hádam dostanem k výrobe vlastných.
¤ prečítať 3-5 kníh
✗ Ehm… mala by som si asi trošku upratať každodenné priority a pravdepodobne aj taký bežný denný režim, aby som mala viac priestoru venovať sa čítaniu.
¤ minúť (cca) 25% produktov, ktoré mám načaté / v zásobách
✓ Väčšinu som skutočne minula, niečo som posunula ďalej a niečo som musela, žiaľ, vyhodiť. Hlavné je, že sa celkový stav zlepšil, i keď mi toho ešte stále zostalo viac než dosť. Verím však, že v najbližších troch mesiacoch spravím ešte väčší pokrok.
¤ chodiť na prechádzky s Rufkom a kamarátmi aspoň 3x do týždňa
✗ Tento bod ma mrzí asi najviac a nemám pre neho ospravedlnenie. To, že som nebola na poriadnej prechádzke s kamarátmi je pre mňa ešte akceptovateľné, no že som nebola s Rufim ma mrzí asi najviac a chcem mu to v zime vynahradiť.
¤ ísť sa pozrieť na Bielu noc
✓ Ísť sme išli. To, že sme videli rozsvietenú len jednu inštaláciu bolo akosi mimo našej kontroly. Tak či tak to ale považujem za skvelý nápad natiahnuť túto akciu na dva týždne miesto krátkeho víkendu a mohlo by to takto zostať aj do budúcna.
¤ vymeniť v skrini letné oblečenie za jesenné
✓ Toto bola asi úplne prvá sezónna vec, ktorú som spravila a prekvapivo to bolo trošku priskoro vzhľadom k tomu, že s nami teplé dni zostali až do októbra, ale čo už narobím…
¤ navštíviť ZOO v Bojniciach alebo Schönbrunne
✗ Nevydalo, no našu bratislavskú sme absolvovali ako každý rok a bolo to príjemné. Najviac času sme už tradične strávili pri mojich milovaných žirafkách a po dvoch neúspešných sezónach sa tento rok prišiel ukázať aj maco.
¤ ísť po takmer dvoch rokoch zase do kina
✗Mali sme dokonca krásne naplánovaný dátum, no potom sme ostali postupne obaja s manželom chorí a neskôr som si všimla, že tam stále nedávajú nič, čo by som tak naozaj chcela vidieť na plátne. Preto som sa rozhodla návštevu kina posunúť na neurčito.
¤ spraviť waffle s javorovým sirupom
✗ Toto už ani nebudem komentovať a presúvam to opäť do zimno-vianočného bucket listu ako najzáväznejší bod.
¤ ísť na večeru do Gatto Matto
✗ Chcela som ešte skúsiť niečo z ich sezónneho menu, ktoré vlastne ani neviem či je už zrušené alebo ešte stále k dispozícii. Verím však, že budú ďalšie príležitosti a návštevou tohto miesta ja veru nikdy nepohrdnem, keďže sa z neho stala moja najobľúbenejšia reštaurácia v meste.
¤ nechať si po lete podstrihnúť vlasy
✓ To som stihla tiež celkom skraja jesene a aj keď to nebola veľká zmena, takéto podstrihnutie je vždy veľmi osviežujúce.
¤ upiecť škoricové hniezda
✗ Plánovala som spoločné pečenie s kamarátkou, no akosi nám to nevyšlo kvôli toľko spomínanej chorobe, pracovným a aj iným povinnostiam. Zohnala som ale celkom chutné slimáčiky v Ikei, tak poslúžia aspoň ako záplata. Okrem klasických škoricových som tam našla aj perníčkové, takže tie budú na Vianočné obdobie.
¤ ísť do botanickej záhrady
✗ Opäť, plány boli, no buď nevyšlo počasie a nechcelo sa nám moknúť, alebo nám do toho niečo prišlo. Celkom ma to mrzí, lebo na jeseň by to mohla byť fakt pekná návšteva. Tento bod však dobiehať nebudem, keďže veľa stromov je už opadaných. Budem aspoň vedieť, čo na zoznam napísať o rok.
¤ spraviť si sezónnu nástenku
✓ Zdobila mi stenu nad stolíkom celú jeseň a už sa teším, kedy spravím vianočnú. Materiály už mám pripravené vyše týždňa.
¤ každý večer si zapáliť sviečku
✓ A keby jednu! Neustále mi horeli minimálne dve-tri a užila som si vďaka nim krásnu atmosféru. Určite s týmto zvykom plánujem pokračovať aj cez zimu.
¤ spraviť si jesennú manikúru a pedikúru
✓ Robila som si len nechtíky na rukách, keďže chodidlám dávam priestor na oddych po lete, no bavilo ma to a teším sa na ďalšie dizajny. Stále sa mám čo učiť, ale myslím, že sa postupne pomaličky zlepšujem a tak snáď o rok už zvládnem aj nejaké parádnejšie zdobenie.
¤ (zasa) vytriediť veci a zbaviť sa všetkého, čo nepatrí do môjho ideálneho života
✓ Tento proces síce ešte nie je ukončený a čo-to mám stále ešte pred sebou, odviedla som ale slušný kus práce a som so sebou spokojná.
¤ opäť sa vrátiť k jóge
✗ Necítila som sa dostatočne správne nastavená, no určite ten prechod od ničoho k niečomu musí čo najskôr nastať, keďže by som sa tomuto cvičeniu chcela budúci rok venovať naozaj pravidelne najmä kvôli problémom s chrbticou.

Zdieľať:

2 Comments

 1. 21. novembra 2021 / 19:05

  Veľmi sa mi páčia tieto tvoje články! A páči sa mi aj to, ako real to nechávaš, a že sa úprimne vyjadríš ku všetkým bodom bez ohľadu na to, či si ich splnila alebo nie. Mne sa tiež úplne nepodarilo stihnúť všetko, čo som mala túto jeseň v pláne, obzvlášť počas konca jesene, ktorý máme v práci veľmi hektický a na nejaké voľnočasové aktivity mi neostáva tak veľa času ako by som chcela. Ale tento rok sa veľmi teším na Vianoce, tiež už pomaličky vyťahujem výzdobu, vymýšľam darčeky (a veľmi silno verím, že sa mi podarí dostať na Slovensko) ? A dúfam, že keď sa ti konečne podarí spraviť si tie waffle, tak ich hodíš na Instagram ??

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: Jednoduchá celerová polévka & celerovo-mrkvová pomazánka

  • candygrant
   Autor
   3. decembra 2021 / 12:07

   Ďakujem ti veľmi pekne! ♥ Som rada, že sa ti články takto páčia. Pre mňa by nedávalo zmysel nepísať veci tak ako sú/boli, prikrášľovať ich a vytvárať nereálnu predstavu. Preto ma naozaj viac než teší, že sa našiel niekto, kto to takto oceňuje :*
   Držím ti veľmi palce aby ti plány vyšli!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *