Jesenný bucket list 2020

Ja viem, ja viem. Jeseň ešte oficiálne neprišla, no pre mňa to najúžasnejšie ročné obdobie začalo už niekedy v strede leta. Možno už viete, že nie som úplne typ na leto v meste (a najradšej by som strávila každý rok od mája do augusta prinajmenšom niekde pri mori), takže sa každý rok snažím tie neznesiteľne horúce dni nejakým spôsobom prežiť vďaka myšlienkam na chladnú hmlistú jeseň. A veľmi dobre viem, že „tešiť sa na niečo, to je polovica radosti, ktorú z toho máme“. Anna to naozaj vystihla! A presne preto si ten jesenný pocit nesiem so sebou celým rokom, až kým konečne nepríde. Pre mňa spravidla na začiatku septembra.
Napriek tomu, že je mojím najobľúbenejším mesiacom október, kedy zažívame tú pravú jeseň, všetky dni medzi 1. septembrom a 23. novembrom sú pre mňa jesenné. A pretože sa veľmi rada na veci teším, počnúc 24. novembrom mi zase začína predvianočné obdobie (ale o tom inokedy)!

Poznám veľmi veľa ľudí, ktorí nemajú radi jeseň (a zimu), alebo ju dokonca neznášajú a naozaj sa ich snažím pochopiť aspoň tak veľmi, ako sa snažia oni mňa, keď poviem, že neznášam leto. Napriek tomu okrem ich poznámok o tom, aká je jeseň smutná a daždivá, na nej nie je nič, čo by som nemala rada.
Pre mňa je tým najlepším a najútulnejším pocitom na svete vrátiť sa domov z dlhej večernej prechádzky v chladnom upršanom počasí a zamieriť rovno do sprchy. Zohrievať sa po vymrznutí vonku či pozorovať sychravé počasie z pohodlia a tepla vyhriatej postele. Bez najmenších pochybností by to celé bolo ešte lepšie, keby sme mali vaňu a nemusela by som improvizovať v sprchovom kúte našej prenajatej garsónky, no aj tak!
Ďalšia vec, ktorá má tú správnu atmosféru len počas jesenných dní je čítanie kníh s niekoľkými zapálenými sviečkami na nočnom stolíku… alebo úplne kdekoľvek. Och a ešte všetky tie teplé nápoje – čaj, kakao, pumpkin spice latte… Nie som síce veľmi kávový fanúšik, no jeseň bez pumpkin spice zo Starbucks? Už nikdy viac!

Ako veľká milovníčka jesene mám jednoznačne niekoľko tradícií a aktivít, ktoré každoročne robím. Napriek tomu bol minulý rok nevysvetliteľne zvláštny a ja som vynechala množstvo vecí, ktoré prinášajú také „to“ celému tomuto obdobiu. Určite viete, čo tým myslím. Preto som sa rozhodla spísať si tento zoznam a tentokrát odškrtnúť čo najviac položiek, vďaka ktorým si tohtoročnú jesennú sezónu vychutnám naplno!

Môj jesenný bucket list 2020

¤ ísť na prechádzku s „chrumkajúcimi“ listami všade navôkol
¤ upiecť jablkový závin
¤ sledovať meniace sa listy
¤ spísať zoznam vecí, za ktoré som vďačná
¤ ísť na Pumpkin Spice Latte do Starbucks
¤ piť horúce kakao so škoricovými tyčinkami
¤ ísť zbierať gaštany a zopár si ich priniesť domov ako dekoráciu
¤ kúpiť si prvú veľkú Yankee Candle, samozrejme s nejakou jesennou vôňou
¤ užiť si s manželom každoročný halloweensky filmový večer
¤ znovu si pozrieť všetky časti Harryho Pottera
¤ vyzdobiť byt tekvičkami
¤ kúpiť si kozmetické produkty s jesennou vôňou
¤ prečítať 2 – 3 knihy
¤ jesť krémové polievky
¤ upiecť si doma gaštany
¤ nechať si spraviť rozkošné jesenné nechty
¤ kúpiť si nový rúž v jesennom odtieni
¤ spraviť chili
¤ kúpiť si nový sveter
¤ vymeniť v skrini letné oblečenie za jesenný šatník
¤ navštíviť ZOO
¤ využiť všetky sviečky (ktoré som si kúpila ešte minulý rok)
¤ spraviť waffle s javorovým sirupom
¤ dať si špagety v obľúbenom podniku
¤ nechať si podstrihnúť vlasy po lete
¤ čakať na nový Ella Iconic diár na rok 2021
¤ kúpiť si nové jesenné ponožky
¤ vytvoriť jesenný playlist na Spotify
¤ nainštalovať záves zo svetielok
¤ a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky

A čo vy – ste milovníci jesene alebo skôr fanúšikovia letnejších mesiacov?
Dajte mi vedieť v komentároch spolu s vašimi obľúbenými aktivitami, ktoré radi robíte na jeseň!

Zdieľať:

2 Comments

 1. 9. septembra 2020 / 9:04

  Ja som viac letný človek, ale už dávno som si povedala, že radšej ako sa sťažovať, budem hľadať na jeseni to pekné… takže inšpiratívny článok 🙂 len ešte keby si inšpirovala aj na zimu, pretože tá je vždy nekonečne dlhá 😀

  • candygrant
   10. septembra 2020 / 19:14

   To je naozaj veľmi pekné predsavzatie :)♥ A ďakujem, som naozaj rada, že sa článok páči :)) na zimu sa tiež chystám, už teraz nad tým pomaličky premýšľam 😀 tak verím, že budem nápomocná aj potom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *