Jesenný bucket list 2020 | Čo všetko som stihla?

Počnúc dnešným dňom pre mňa jeseň skončila. Ako som spomínala aj v predchádzajúcom článku, už niekoľko dní (alebo dokonca týždňov?) v sebe nosím vianočno-zimné pocity a keďže nechcem nič siliť, týmto článkom uzatváram kapitolu s názvom Jeseň 2020. Priniesla mi množstvo milých momentov spolu s niekoľkými, na ktoré by som radšej zabudla.
Napriek tomu, aj tie nás utvárajú a formujú a ako raz povedal jeden múdry človek (ktorého meno si nepamätám): „Aby si mohol milovať samého seba, nemôžeš nenávidieť skúsenosti, ktoré ťa sformovali“ a to je naozaj veľká pravda. Ale späť k téme – poďme sa dnes spolu pozrieť na môj jesenný bucket list a čo všetko som spravila a nespravila…

Čo všetko som stihla?

¤ ísť na prechádzku s „chrumkajúcimi“ listami všade navôkol: ✓ Ako tak. Kráčala som kopou listou cestou do a z práce a tiež kým som čakala päť hodín v rade na povinné dobrovoľné testovanie. A keďže moji sledovatelia na Instagrame odhlasovali, že sa to počíta…
¤ upiecť jablkový závin: ✓ Spravila som dva a boli výborné!
¤ sledovať meniace sa listy: ✓ Každý deň som sa pozerala z okna a hľadala aj tú najmenšiu farebnú zmenu.
¤ spísať zoznam vecí, za ktoré som vďačná: ✗ Úprimne, plánovala som spraviť naozaj pekný ilustrovaný zoznam, ktorý by som si nechala ako milú pamiatku, no miesto toho som každý deň ďakovala vo svojej mysli za všetko, čo mi napadlo.
¤ ísť na Pumpkin Spice Latte do Starbucks: ✓ Presne jeden jediný krát. Žiadna zmena v mojej tradícii nenastala.
¤ piť horúce kakao so škoricovými tyčinkami: ✓ To som robila takmer každý deň a rada by som z toho spravila zvyk aj na zimu.
¤ ísť zbierať gaštany a zopár si ich priniesť domov ako dekoráciu: ✓ Šla som niekoľkokrát a vždy som si nejaké priniesla domov. Mám ich ešte stále ako dekoráciu v prázdnej váze a vyzerá to celkom pekne.
¤ kúpiť si prvú veľkú Yankee Candle, samozrejme s nejakou jesennou vôňou: ✓ Zohnala som úplne dokonalú vôňu – figy a klinčeky z kolekcie Elevation! A rozhodne si ju niekedy kúpim znovu!!
¤ užiť si s manželom každoročný halloweensky filmový večer: ✓ Toto je tradícia, ktorá musí byť vždy dodržaná.
¤ znovu si pozrieť všetky časti Harryho Pottera: ✓ No tak! To by som mohla robiť každý týždeň! Sledovali sme ich ale postupne počas celej jesene, aby to bolo zaujímavejšie či čo.
¤ vyzdobiť byt tekvičkami: ✓ Tento rok som mala len tri živé a tri umelé tekvičky vnútri a ďalšie dve pred dverami, no aj tak vytvorili veľmi peknú atmosféru.
¤ kúpiť si kozmetické produkty s jesennou vôňou: ✓ U nás je reálne veľmi málo takých produktov! A je to veľká škoda, pretože si myslím, že by mali celkom úspech. Zohnala som si ale sprchový gél a telové maslo od značky The Body Shop z limitovanej edície s vôňou Vanilla Pumpkin. A voňajú dokonalo!
¤ prečítať 2 – 3 knihy: ✓ Love Style Life od Garance Doré a Violet Bent Backwards Over the Grass od Lany Del Rey ♥
¤ jesť krémové polievky: ✓ Och, a ako len som si ich vychutnávala!
¤ upiecť si doma gaštany: ✓ …a tie, ktoré neboli plesnivé, boli naozaj výborné! (Jedlé gaštany sú veľmi náchylné na pleseň, tak si vždy dávajte pozor!)
¤ nechať si spraviť rozkošné jesenné nechty: ✓ Vyššie môžete vidieť dva z troch dizajnov, no všetky boli DOKONALÉ! Moja nechtárka je jednoducho najlepšia a vždy odvedie úžasnú prácu!
¤ kúpiť si nový rúž v jesennom odtieni: ✗ Rozhodla som sa nemíňať peniažky a radšej som si poriadne prezrela svoju aktuálnu zbierku, kde som nejeden dokonalý jesenný našla! Moje objavy si môžete pozrieť v predchádzajúcom článku.
¤ spraviť chili: ✓ Na moje vlastné prekvapenie som ho spravila len raz, no bolo vynikajúce!
¤ kúpiť si nový sveter: ✗ … a dôvod je rovnaký ako pri rúži.
¤ vymeniť v skrini letné oblečenie za jesenný šatník: ✓ Toto bola jedna z prvých vecí, ktorú som spravila a bolo to veľmi fajn a osviežujúce.
¤ navštíviť ZOO: ✓ Toto bola tiež jedna z prvých vecí a stala sa z nej moja najobľúbenejšia spomienka tejto jesene. Do ZOO chodím veľmi rada a najviac času vždy trávim pri žirafách. Neviem čím to je, no každý krát si ma jedna z nich všimne a celkom dlho na seba navzájom pozeráme, až mám pocit, že si ma pamätá z minula.
¤ využiť všetky sviečky (ktoré som si kúpila ešte minulý rok): ✗ Neuspela som, no naozaj som sa snažila. Verím však, že na konci zimy tento cieľ dosiahnem.
¤ spraviť waffle s javorovým sirupom: ✗ Akosi som na nich vôbec nemala chuť ani náladu.
¤  dať si špagety v obľúbenom podniku: ✗ Ďakujem ti, covid! A už vypadni!!!
¤ nechať si po lete podstrihnúť vlasy: ✓ Nechala som si odstrihnúť celkom veľkú kus dĺžky, lebo som to už naozaj potrebovala. Moje vlasy vyzerajú krajšie, zdravšie, mám ľahšiu hlavu… čo je viac? Navyše som zamenila môj strih do V za rovnú klasiku a mám pocit, že to mojim vlasom aj viac svedčí.
¤ čakať na nový Ella Iconic diár na rok 2021: ✓ Ja to tak milujem, keď mi príde balík po dlhom čakaní! A musím povedať, že ten je diár úplne dokonalý!! Určite ho medzi mojimi fotkami uvidíte veľmi často…
¤ kúpiť si nové jesenné ponožky: ✓ A viete aké sú chutné?! Zohnala som štvorbalenie s ježkami a veveričkami a sú ružovo-hnedo-béžové. A jeden pár má dokonca zlaté detaily!
¤ vytvoriť jesenný playlist na Spotify: ✗ Čiastočne. začala som s ním, no časom mi došlo, že vlastne nepoznám veľa pesničiek, ktoré by vo mne evokovali jeseň. Takže som vytvorila len krátky playlist so šiestimi pesničkami, ktoré som počúvala najčastejšie v aute cestou do a z roboty.. Takže ak by vás aj napriek tomu zaujímal, nech sa páči.
¤ nainštalovať záves zo svetielok: ✓ Čiastočne. Skúsili sme. Už boli hore na stene, keď sme zistili, že úplne dobre nepasujú. Tak sme ich dali dole, skúsili iné a aj tie sme dali dole. Medzitým som si rozrezala chodidlo nejakým plastovým krytom, na ktorý som stúpla a celkom dlho som krvácala. A tak nejak sme naše snaženie ukončili.
¤ a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky: ✓ Tak a to je všetko ♥ #grateful

A aká bola vaša jeseň? Užili ste si ju?

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *