Halloweenske filmy, ktoré sa oplatí vidieť každý rok

Zdroj: Pinterest

Milujem Halloween! Noc z 31. októbra na 1. novembra je pre mňa hádam čarovnejšia než Vianoce. Mám pocit, že možné je všetko a stať sa môže čokoľvek. Okolo Halloweenu sa vo mne začína prebúdzať moja vnútorná čarodejnica a za všetkým vidím mágiu. Tú správnu náladu si najradšej navodzujem dekoráciami, sviečkami, tematickým občerstvením a tiež, samozrejme, filmami. Horory však z duše neznášam! Za celý život som ich videla asi osem a aj to len preto, aby sa nepovedalo.
Pre mňa tú ideálnu emóciu a atmosféru v sebe nesú úplne iné filmy! Preto by som s vami dnes chcela zdieľať môj zoznam halloweenskych filmov, ktoré sa podľa mňa oplatí vidieť každý rok znovu a znovu.
Niektoré pozerám priebežne týždeň či dva pred koncom októbra, iné sú určené vyslovene na tú jednu noc, kedy sa s Gabrielom obložíme halloweenskymi sladkosťami a slanosťami z Lidlu (ak ich ako minulý rok nezabudneme kúpiť) a pizza slimákmi, ktoré tradične dopekám desať minút pred začiatkom filmového maratónu, a sledujeme to, čo sme videli už stokrát predtým. A stále to milujeme. Je to tradícia, ktorú sa snažím každoročne udržiavať a maximálne ju milujem!
Aby som bola úplne úprimná, niektoré z týchto filmov som sama videla prvý krát ešte len minulý rok a pritom sú to notorické klasiky, ktoré podľa mňa videl už úplne každý. Napriek tomu som ich sem zaradila, pretože som sa do nich zamilovala a určite ich budem pozerať každý rok stále dokola…

No a keďže aj ja každý rok objavím niečo nové (z čoho sa, mimochodom, naozaj veľmi teším), tento rok na svoj zoznam pripisujem aj päť filmov, ktoré som ešte nevidela – The Witches, R.L. Stine’s Mostly Ghostly One Night in Doom House, Super Monsters Save Halloween, The Addams Family v animovanej verzii a Sleepy Hollow.

Och, a aby som nezabudla. Nie je to len o filmoch! Každoročne, vždy s príchodom Októbra, si znovu pozriem aj jeden z mojich najobľúbenejších seriálov – The Worst Witch. Mám na neho spomienky ešte z detstva a vždy si veľmi rada pripomeniem všetky tie útulné pocity, ktoré so sebou prináša sledovanie jednotlivých dielov v nedeľu podvečer pri zapálenej sviečke a hrnčeku škoricového kakaa.

Máte aj vy obľúbené halloweenske filmy či seriály? Inšpirujte ma v komentári ♥
Zdieľať:

4 Comments

 1. Klaudia
  24. októbra 2021 / 12:15

  Krásny článok Domi ?. A vďaka za filmové tipy, určite si nejaký z nich rada pozriem ?.

  • candygrant
   Autor
   25. októbra 2021 / 10:31

   Ďakujem krásne, Klaudy! ♥ Budem rada, keď dáš potom vedieť, ako sa ti páčia 🙂

 2. 25. októbra 2021 / 16:00

  Pamätám si, ako prišla domov sestra, aby sme si všetci pozreli Coco, a varovala nás, že budeme na konci plakať. Počas filmu som celý čas v duchu nechápala, že prečo by nás mala taká pekná rozprávka pre deti (!) rozplakať; ale keď došlo na koniec, tak sme naozaj všetky plakali ??
  A vďaka za tipy, niektoré filmy som ešte nikdy nevidela, takže sa k ním musím dostať čo najskôr ?

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: 4 (+1) dôvody, prečo používať tuhý šampón

  • candygrant
   Autor
   28. októbra 2021 / 15:34

   Och, to veru áno! Ja som tomu filmu dosť dlho odolávala a myslela si, že to bude “blbosť”, no na niekoľko odporúčaní som si ho minulú jeseň konečne pozrela a rovno dvakrát. Každý krát sa liali potoky sĺz. Takže viem, o čom hovoríš! 😀
   A rado sa stalo. Budem rada, keď sa so mnou potom podelíš o dojmy 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *