Foreo UFO 2 | Recenzia

Pred časom som mala možnosť byť na krátky čas súčasťou ambasádorského programu Foreo. Nebol to klasický ambasádorský program a, žiaľ, už nie je aktuálny pre nikoho, nakoľko bol v tej forme úplne zrušený. Ako výhodu však považujem to, že ma k ničomu nezaväzuje a tento článok je pre to mojim rozhodnutím a je plne v mojej réžii. Nestáva sa to často – vlastne takmer nikdy – a aj to je jeden z dôvodov, prečo som ukončila 99% klasických spoluprác… to by ale bola téma na celkom iný druh článku.
Čo chcem však hlavne povedať je, že vďaka tomuto programu som sa dostala k ďalšiemu zariadeniu z portfólia značky Foreo (prvá recenzia TU), a to dokonca k niečomu veľmi zaujímavému a špeciálnemu. Hovorí vám niečo prístroj s názvom UFO?

Ja som sa o neho začala zaujímať už v čase, kedy som si kúpila LUNU. Pripadalo mi nesmierne fascinujúce, že takéto koliesko veľkosti mojej dlane by v sebe ukrývalo silu profesionálneho ošetrenia v salóne – lebo aspoň približne tak znejú heslá, ktorými ho výrobca propaguje. Tieto prístrojčeky existujú celkovo v 4 modeloch a ja som veľmi rada, že som mala možnosť sa dostať k tomu najvyššiemu radu, teda UFO 2.

UFO je prístroj na domáce ošetrenie pleti, ktorý v sebe spája účinky termoterapie, kryoterapie, sónických pulzácií a terapie LED svetlom.
K týmto prístrojom Foreo vyrába vlastné látkové masky, ktoré sú zaujímavé tým, že sa neaplikujú priamo na pleť, ale “pripínajú” na samotný prístroj, ktorým si následne “pobeháte” po tvári. UFO 2 má tú výhodu, že výrobca schvaľuje a odobruje jeho použitie s väčšinou klasických látkových masiek na pleť, ktoré sú na trhu – tak ho väčšinou používam aj ja a dokonca častokrát idem bez masky, len s nejakým pomalšie sa vstrebávajúcim sérom. Popravde neviem, nakoľko je to reálne možné alebo nemožné pri ostatných modeloch, no určite by to stálo za vyskúšanie.

Ošetrenie vyzerá tak, že si v aplikácii Foreo (s ktorou je nutné prístroj prepojiť) otvoríte sekciu “Treatments”, kde už sú prednastavené jednotlivé ošetrenie k všetkým typom masiek, ktoré Foreo ponúka – s rôznou farbou svetla, teplotou i dĺžkou ošetrenia – a takisto je tam možnosť vlastného nastavenia. To najčastejšie využívam ja a podľa nálady či potreby pleti si manuálne nastavím farbu LED svetla, dĺžku ošetrenia (od 90 do 150 sekúnd) a zvolím, či chcem pre pleť termo- alebo kryoterapiu. Najčastejšie v rámci jedného sedenia prestriedam viacero nastavení najmä preto, že je to veľmi príjemné a tiež trošku návykové. Navyše si prístroj dokáže zapamätať 4 vaše najčastejšie používané nastavenia ošetrení a je tak možné ho používať aj bez aplikácie (čo ja ale nevyužívam a vždy pracujem s ňou).

Čo sa týka nastavenia farby LED svetla (resp. jeho vlnovej dĺžky), existuje nasledovných 8 možností:

červená stimuluje produkciu kolagénu a elastínu pre spevnenie pleti a lifting. Zjemňuje jemné linky, vrásky a iné známky starnutia

modrá minimalizuje nedokonalosti, zmierňuje akné a stabilizuje produkciu mazu. Pomáha tiež so zápalom

zelená zjednocuje tón pleti, rozjasňuje mdlú pleť a zjemňuje škvrnky a tmavé kruhy

biela spevňuje pleť, redukuje opuch, aktivuje prirodzený systém obnovy pleti a má omladzujúci účinok

fialová je kombináciou modrej a červenej, takže pomáha odstraňovať toxíny, zlepšuje jas pleti, zmierňuje zápal a posilňuje hojenie

oranžová zmierňuje poškodenie zo slnka a revitalizuje pleť

žltá upokojuje popálenie, zjemňuje rosaceu a opuch a tiež zlepšuje celový tón pleti

tyrkysová účinkuje proti zápalu, upokojuje vystresovanú pleť, podporuje hojenie, redukuje kapiláry a blokuje bolesť

Zo všetkých týchto možností – ktoré znejú priam až rozprávkovo, akoby mali dokázať vyriešiť všetky problémy, ktoré môžeme mať s pleťou, pričom viem veľmi dobre, že veľa týchto tvrdení je len čistý marketing – ja osobne využívam najviac červené, biele a tyrkysové svetlo, sem-tam nastavím prístroj na zelenú.

Čo sa týka teploty, ja termo a kryo striedam a takmer vždy v rámci jedného ošetrenia absolvujem obe. Počas termoterapie by sa mal z pórov uvoľňovať usadený maz a pleť by mala byť pripravená na hlbšiu penetráciu produktov. Na druhej strane kryoterpia zasa slúži na redukciu opuchov, lifting, spevnenie pleti a odstránenie známok starnutia.

Sónická masáž by zase mala zlepšovať mikrocirkuláciu, dopraviť do pleti živiny a kyslík a posunúť jednotlivé zložky z masky alebo séra hlbšie do pleti.

UFO 2 je za mňa jednoznačne veľmi zaujímavý prístroj. Páči sa mi a som rada, že ho mám a môžem si vďaka nemu doma robiť ešte príjemnejšie beauty rutiny (za mňa ideálne večer po práci, v posteli, obložená všetkými možnými maskami a fľaštičkami pri pozeraní seriálov). Naozaj je pravda, že keby som nemala možnosť získať tento prístroj vďaka ambasádorskému programu, mala som reálne v pláne si ho zakúpiť. Pri jeho plnej cene okolo 280€ za prístroj a cca 8-10€ za balenie originálnych masiek by som však asi bola sklamaná.
Áno, je to prístroj, ktorý mi pravdepodobne (dúfam) vydrží veľmi veľa rokov a môžem ho používať aj s inými maskami alebo sérami a jednotlivé ošetrenia sú úžasne príjemné a relaxačné. A áno, naozaj je po ošetrení pleť veľmi príjemná, hebká, “plumpnutá” a neviem čo všetko a ten pocit naozaj úplne milujem. Avšak viem, že podobný, ak nie rovnaký, efekt a pocit viem dosiahnuť aj vďaka správnemu navrstveniu produktov po dôkladnom vyčistení a jemnej masáži napríklad gua sha kameňom. Či bude mať jeho používanie skutočne nejaké dlhodobé účinky zistím asi až za niekoľko rokov…

Za mňa teda za vyskúšanie rozhodne stojí, no určite ho neodporúčam kupovať za plnú cenu a obzvlášť nie predtým, než na vlastnej pleti skúsite a zistíte, či VÁM za to stojí.

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *