FOREO Luna 3 | Recenzia

Pleťová starostlivosť. Niečo tak jednoduché, no zároveň komplikované. Táto rutina, do tajov ktorej sa snažím každý deň ponoriť o čosi hlbšie, je niečo, čo ma nadchýna a upokojuje zároveň. Je pre mňa pevným bodom aj v tom najhektickejšom dni plnom zmätku.
Spolu so všetkými produktami, ktoré náš trh ponúka, ma rovnako zaujímajú aj všemožné doplnky, nástroje a pomôcky pleťovej starostlivosti. A presne z toho dôvodu som posledné tri alebo štyri roky premýšľala nad tým, že si do svojej výbavy zaobstarám aj túto ikonickú čistiacu kefku. Jej čas však prišiel až teraz.

Stalo sa to jedného júlového dňa, kedy som dostala od babičky oneskorený narodeninový darček s dodatkom „sprav si radosť“. Po dlhom rozhovore s mojou kolegyňou (ktorá je pre mňa skutočný životný influencer), som sa konečne rozhodla investovať do tejto milej malej vecičky a neľutujem ani jediný cent.

Keď som stála pred rozhodnutím (čítaj: v obchode pred policami so všetkými u nás dostupnými líniami od Foreo), ktorý prístroj si vlastne chcem zobrať, netrvalo mi vôbec dlho rozhodnúť, že chcem svojej pleti dopriať zážitok s modelom LUNA 3.
Tento typ je dostupný v troch variantoch – modrý je pre zmiešanú pleť, ružový pre normálnu a fialový je pre pleť, ktorá je citlivá. Podľa fotiek, samozrejme, vidíte, po ktorom z nich som siahla. Nebolo to len kvôli tej úžasnej lila farbe, ale najmä pre to, že má moja pleť v posledných rokoch tendenciu k podráždeniu a začervenaniu.

Ak by ste náhodou nevedeli, čo Foreo je – ide o spoločnosť pochádzajúci zo Švédska, ktorá vyrába produkty určené na starostlivosť o pleť a tiež zuby. V ich portfóliu môžete nájsť čistiace a masážne prístroje, ktoré fungujú na princípe T-Sonic sónickej pulzácie, ktorá zabezpečuje hĺbkové čistenie, nakoľko dosiahne aj k nečistotám skrytým hlbšie v póroch.
Prístroje Luna pomáhajú s odstraňovaním zvyškov makeupu, kožného mazu, potu, nečistôt a odumretých kožných buniek. Robia to súčasne s jemnou masážou, ktorá zase pomáha s mikrocirkuláciou, vďaka čomu pokožka dokáže lepšie absorbovať všetky produkty, ktoré použijete po čistení.

Nie som si úplne istá ostatnými typmi, ale Luna 3 je ovládateľná prostredníctvom aplikácie, ktorú potrebujete na úplne prvé spustenie prístroja a nastavenie vašej rutiny – dĺžky jednotlivých úsekov čistenia a sily vibrácií. Jedno čistenie je rozdelené na štyri časti a každá môže mať odlišné nastavenie. Keď si všetko ponastavujete, aplikáciu na bežné používanie a čistenie už používať nepotrebujete, avšak tento prístroj ponúka aj ďalšie funkcie, ktoré bez mobilu nevyužijete.
Jednou z nich je možnosť vyhľadania prístroja, vďaka čomu sa zapnú vibrácie a vy tak svoj prístroj ľahšie nájdete napríklad pod horou oblečenia v kufri.
Ďalšia funkcia – ktorú mám ja osobne veľmi rada – je ponuka spevňujúcich pleťových masáží. Je to jednoduchá rutina s inštrukciami v aplikácii, ktorá sa vykonáva zadnou stranou prístroja. Na výber sú štyri možnosti: oblasť očí, oblasť pier, krk a tvárové kontúry a ja ich rada absolvujem s použitím séra, oleja alebo kým mám na pleti látkovú masku.

Na Lune sa mi tiež veľmi páči, že je to jednorazová investícia a nie je potrebné dokupovanie žiadnych náhradných hlavíc (a navyše samotné Foreo tvrdí, že nám vydrží celý život). Je vyrobená z antibakteriálneho silikónu, ľahko sa udržuje, je 100% vodeodolná a na jedno nabitie by mala vydržať až 650 použití (čo však ešte stále neviem potvrdiť, nakoľko som nabíjačku od júla použila iba raz a aj to len kvôli malému nedorozumeniu).

Keby som povedala, že moju Lunu používam poctivo dvakrát denne, klamala by som. Siahnem po nej ale vždy, keď na to mám náladu – čo je niekedy 2 čistenia za deň, plus masáž, plus zapracovávanie sér a oleja. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že je na pleti naozaj vidno a cítiť rozdiel medzi tým, keď ju týždeň používam a keď na ňu naopak týždeň ani nesiahnem.
S Lunou je moja pleť jemnučká a má hladký, rovnomerný povrch. Tiež cítim rozdiel v schopnosti mojej pleti vstrebávať produkty, je prejasnená, má rovnomernejší tón a celkovo z nej mám veľmi dobrý pocit. A nemôžem, samozrejme, zabudnúť na to, že na nej aj líčenie vyzerá úplne inak!
Ako som už spomenula, Lunu nepoužívam len na čistenie, ale aj na masáž či lepšie zapracovanie sér a olejov do pleti. Robím to tak najmä v rámci večernej rutiny a určite vám odporúčam to skúsiť bez rozdielu na to, aký model máte alebo zvolíte! Sama totiž na tento účel využívam skôr tú štetinkovú stranu, pretože mi to tak je príjemnejšie.

Aby som nezabudla, jej cena sa pohybuje okolo 200€, v akcii sa dá zohnať približne za 150€. Keď sa na to pozriete ako na jednorazovú investíciu do seba a svojej pleti, povedala by som, že sa určite vyplatí. Najmä vzhľadom k tomu, koľko by ste z dlhodobého hľadiska investovali do jednorazových kefiek, prípadne iných modelov, ktorým je potrebné pravidelne vymieňať hlavicu.

A to by bolo k tejto téme už asi všetko. Spísala som všetky informácie, ktoré boli pre mňa v čase kúpy dôležité, no ak máte akékoľvek otázky, neváhajte sa ma pýtať! Keby ste si ale chceli o Lune prečítať niečo viac, určite odporúčam oficiálne stránky spoločnosti Foreo, kde som sa aj ja veľa dozvedela.

Používate aj vy nejakú čistiacu kefku? A chceli by ste skúsiť prístroj Luna? Dajte vedieť v komentári 🙂
Zdieľať:

2 Comments

 1. 19. októbra 2020 / 21:29

  Nice post again.. 🙂 and yes, I ve been interested in foreo for some time, too, but still did not go for it. I ve got a question.. Do you need to download an app for even starting the foreo?? I dont know if I understand it right..

  • candygrant
   20. októbra 2020 / 8:56

   Thank you so much, Mirka! ♥
   I bet you’ll be happy with it once you decide to give it a try! And yes, that’s exactly what I meant. But that and the firming massage is actually the only time you really NEED the app. While cleansing your skin regularly you don’t need it unless you want to change your settings.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *