Filmy a seriály, ktoré najradšej pozerám na jeseň

Zdroj: Pinterest

Chladné no útulné jesenné večery sú priam ideálne na sledovanie filmov a seriálov. Povedala by som, že aj filmové maratóny majú práve na jeseň najlepšiu atmosféru. Síce nemám žiadny „striktný“ zoznam toho, čo každý rok pozerám, ako na Halloween, kedy si každoročne púšťam dokola to isté, predsa je niekoľko filmov, ktoré mám spojených s jeseňou viac než s hociktorým iným ročným obdobím.

Napríklad Pretty Woman alebo Pravá blondínka nie sú typicky jesenné (ba dokonca by som ich označila skôr za letné), ja ich však mám s jeseňou spojené. Prvý z nich preto, že som tento film prvý krát videla práve začiatkom jesene a v druhom prípade ide jednoducho o „back to school vibe“.

Čo sa týka jesennej kinematografie, musím sa priznať, že napriek tomu, že jeseň a všetko s ňou spojené milujem, dodnes som nevidela niektoré snímky, ktoré sa pravidelne objavujú na všetkých zoznamoch typických jesenných filmov. Patrí medzi nich napríklad Spolok mŕtvych básnikov či Dobrý Will Hunting, ktoré mám na zozname už dlho, no akosi som sa k nim ešte stále nedostala.

A okrem filmov sa počas jesene tiež veľmi rada vraciam aj k obľúbeným seriálom. Gilmorky a Priatelia sú klasika, bez ktorej by to hádam nešlo, no kvôli vyobrazeniu školského prostredia mám v tomto období rada aj Gossip Girl a slovenský seriál Gympel TV.

Okrem prvých troch filmových sérií z koláže, ktoré s manželom naozaj poctivo pozorne sledujeme, si filmy a seriály najčastejšie zapínam ako kulisu a robievam popri nich niečo „útulné“. Niekedy pri nich píšem články, fotím či dokonca čítam, no najčastejšie varím, pečiem alebo upratujem. Vždy mi pri tom horí nejedna sviečka, sem-tam i vonná tyčinka, som v pohodlnom domácom oblečení, pod nohami sa mi motká Rufus a ja som úprimne šťastná. Sú to také moje hygge momenty, kvôli ktorým toto obdobie tak zbožňujem.

Mám veľmi rada tieto jednoduché chvíle, kedy nemusím nad ničím priveľmi premýšľať a len tak existujem a robím veci, ktoré ma bavia a ktorých výsledkom je niečo pekné. Verím totiž, že život nemôže byť len o zložitých a ťažkých chvíľach na to, aby bol uspokojivý a hodnotný – práve naopak. Sú to tieto drobnôstky, ktoré z neho robia tú úžasnú inštitúciu a ja deň čo deň ďakujem za to, že som vďaka podpore mojich blízkych našla odvahu zmeniť svoj život tak, aby som podobných chvíľ mohla prežívať stále viac a viac.

A čo vaše obľúbené jesenné filmy alebo seriály?
Zdieľať:

2 Comments

  • candygrant
   Autor
   19. novembra 2021 / 11:44

   Úplne s tebou súhlasím! ♥

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *