Fajn produkty, ktoré si už (asi) znovu nekúpim

Je úplne bežné, že čím viac kozmetických produktov vyskúšame, tým viac nachádzame takých, ktoré nám nevyhovujú. Mne sa to teda deje neustále, keďže veľmi rada objavujem a testujem novú kozmetiku, a to najmä čo sa týka starostlivosti. Tento stav ostáva nezmenený už asi posledných trinásť rokov a za ten čas som našla viac produktov, ktoré ma veľmi neoslovili než tých, ktoré som si kupovala či dodnes kupujem pravidelne.
Najčastejšie scenáre sú u mňa tri:
1. Do produktu sa zamilujem a kupujem si ho pravidelne a opakovane znovu, až kým ho neprestanú vyrábať (alebo kým ma neprestane baviť či nenájdem niečo lepšie).
2. Produkt mi nesadne, najčastejšie ho ani nedopoužívam a buď ho vyhodím alebo posuniem ďalej bez šance ho znovu skúsiť.
3. Produkt sa mi celkom páči. Vtedy si ho buď so značným časovým odstupom kúpim znovu alebo sa mu druhý krát vyhnem úplne, keďže ma nenadchol natoľko, aby som ho uprednostnila pred niečím z prvej skupiny či niečím novým, čo chcem skúsiť. A niekedy k druhému kroku ani nedôjde a len ho dopoužívam a upadne do zabudnutia.
No a dnes by som vám chcela ukázať päť produktov z kategórie číslo 2 a 3.

CeraVe Foaming Cleanser

V čase, kedy začínal byť problém zohnať SA Cleanser od CeraVe som si kúpila tento, aby som sa so značkou aspoň zoznámila a dúfala som, že čoskoro sa opäť na trhu objavia tie ich ikonické a ospevované čistiace gély s kyselinou salicylovou a budem ho môcť skúsiť. Síce som sa stále nedočkala, no trpezlivo čakám…
Nemôžem povedať, že by tento bol vyslovene zlý, to vôbec. Je fajn, funguje, pleť aj peňaženka sú spokojné, no nezaujal ma natoľko, aby som si ho kúpila znovu. Nikdy nehovor nikdy, to áno. A zo všetkých dnešných produktov je to práve tento, ku ktorému patrí to „asi“ v nadpise. No aj keď podľa mňa za skúšku určite stojí a pravdepodobne si ho veľa z vás zamiluje, ja to tak úplne necítim.

Weleda hydratačný pleťový lotion

Tento ľahučký gél-krém som nedávno testovala spolu so zvyškom novej línie od značky Weleda (recenzia TU). Aj keď si myslím, že celkovo sú tieto produkty vydarené a aj tento lotion je veľmi kvalitný produkt, ktorý si určite už našiel a ešte aj nájde svojich ľudí, ja medzi nich nebudem patriť, pretože mne jednoducho na hydratáciu nepostačuje a stále mi žmolkuje, aj keď som už skúsila asi všetko. Čiže aj keď je celkovo fajn a určite vám ho odporúčam vyskúšať, ja s ním kamka nebudem a znovu sa už nestretneme.

Purity Vision ružová voda

Fľaštička na fotke je moje asi… fú, piate či šieste balenie? Ani neviem, no menej ich určite nebolo. A je to podľa mňa naozaj super produkt, ktorý som mala naozaj rada. Prečo si ho teda už nechcem kúpiť znovu? Kvôli drobnej zmene a „vylepšení“ balenia, kedy Purity Vision napadlo, že bude super túto ružovú vodu baliť do bielej nepriehľadnej fľašky (čo možno z nejakého dôvodu naozaj je super, no na mňa to má opačný vplyv). Áno, kvôli takejto blbosti. Veľmi mi totiž vadia obaly, cez ktoré nie je vidno, koľko produktu v balení ostáva. Rešpektujem to pri lakoch a tužidlách na vlasy a naučila som sa fungovať s nádobami, ktoré sa dajú aspoň presvietiť, aby som videla zostávajúce množstvo. Toto nové balenie sa mi však natoľko protiví, až som sa rozhodla ho nepodporiť.
Medzičasom som ale dostala od mojej drahej kamarátky tip, aby som si kúpila veľké 200ml balenie a prelievala si ho do tejto pôvodnej fľaštičky. Toto je riešenie, ktoré ma zaujalo a naozaj ho zvažujem, keďže som si túto pôvodnú fľaštičku nechala. Takže ešte uvidím, no moje sklamanie je reálne. Snáď si môžem dovoliť byť aspoň z času na čas takto malicherná, no nie?

The Ordinary Retinol 0,5% in Squalane

Toto by bol určite veľmi fajn produkt, keby som nezistila, že mi skvalén jednoducho nesedí. Aj keď mám mastnú pleť, nemám problém na ňu používať olejové produkty – na noc, samozrejme. Často si do nočného krému primiešavam ružový či granátový olej alebo ich pokojne aplikujem na vlhkú pleť aj samostatne. V tomto prípade to však pre mňa bola jedna veľká nekomfortná a príliš mastná skúsenosť. Úprimne si nemyslím, že by som spravila zle niečo iné okrem výberu produktu, no aspoň má zase niečo nové na testovanie mamina, ktorej vraj sadol. Tak je dobre.

Balea stylingový krém na kučeravé vlasy

S týmto krémom to bol pokus číslo dva. Prvý krát sa mi celkom páčil, lebo som nemala veľmi na výber, keďže som nič lepšie nepoznala. Teraz už poznám a vidím, ako veľmi mi zaťažuje a mastí vlasy a nie sú po ňom ani zďaleka také pekné, ako po tužidle z rovnakého radu. Viem si predstaviť, že niekomu naozaj úprimne vyhovuje – pretože to ozaj nie je najhoršia vec pri tom, aký relatívne slabý výber starostlivosti o kučery u nás máme – no ja to nebudem.

Aké produkty boli podľa vás fajn, no skôr pre niekoho iného?

Zdieľať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *